هند مصوبه پارلمان پاکستان را دخالت در امور داخلی این کشور دانست

دهلی نو-ایرنا- وزارت امور خارجه هند روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای مصوبه پارلمان پاکستان در خصوص اصلاح قانون شهروندی هند را دخالت در امور داخلی این کشور دانست.

شبک خبری " ان دی تی وی" روز چهارشنبه به نقل از این  بیانیه اضافه کرد،این بیانیه به مسایلی اشاره می کند که کاملا مربوط به امور داخلی هند است.

در ادامه این بیانیه آمده است:کشور همسایه باید به صورت جدی به امور داخلی خود بپردازد و از انتشار اتهامات بی اساس خودداری کند. این اقدامی از سوی پاکستان برای ادامه روایت های اشتباه در مورد جامو و کشمیر و همچنین لادخ است.

پارلمان پاکستان روز دوشنبه در مصوبه‌ای اصلاح قانون شهروندی هند را مغایر با توافقنامه های دو جانبه دو کشور دانست و از دهلی نو خواست تا هرچه زودتر بندهای تبعیض آمیز این قانون را لغو کند.

وزارت امور خارجه هند در بیانیه خود تاکید کرد که اصلاح قانون شهروندی هند حقوق هیچ شهروند هند را از او سلب نمی کند و تنها به دنبال اعطای حقوق شهروندی به اقلیت هایی است که در کشورهای همسایه با آزار و اذیت روبرو بوده اند.

اصلاح قانون شهروندی هند که هفته گذشته به تصویب  دو مجلس این کشور رسید، حقوق شهروندی به مهاجران غیر قانونی متعلق به شش مذهب اقلیت (هندو، بودایی، جین، مسیحی، زرتشتی و سیک) از کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان اعطا می کند. این قانون مربوط به مهاجرانی است که پیش از سال ۲۰۱۵ وارد هند شده اند. همچنین اصلاحات قانون شهروندی هند حقوق مشابه برای مسلمانان در نظر نگرفته است.

به دنبال تصویب این قانون اعتراض های گسترده ای در هند به وقوع پیوسته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =