درخواست فلسطین برای تشکیل نشست فوری اتحادیه عرب

تهران- ایرنا- تشکیلات خودگردان فلسطین روز سه‌شنبه خواستار برگزاری نشست فوری اتحادیه عرب برای بررسی افتتاح دفتر بازرگانی برزیل در شهر قدس اشغالی شد.

به گزارش خبرگزاری وفا فلسطین، «دیاب اللوح» سفیر فلسطین در قاهره گفت: درخواست برگزاری نشست اضطراری شورای اتحادیه عرب در سطح نمایندگان دایم آن در نخستین زمان ممکن را کرده‌ایم.

وی یادآور شد: هدف از برگزاری نشست، بحث و بررسی درباره اقداماتی است که کشورهای عربی می‌توانند در برابر اقدام غیر قانونی برزیل در افتتاح دفتر بازرگانی این کشور در شهر قدس انجام دهند.

اللوح افزود: باید از این نشست، یک ساز وکار اجرایی فشار برای عقب نشینی برزیل از تصمیمش و جلوگیری از اقدام دیگر کشورها برای انجام چنین اقداماتی منتج شود.

سفیر دایم فلسطین در اتحادیه عرب، همچنین گفت: این اقدام برزیل نقض قانون بین المللی و قطعنامه‌های بین المللی و نیز بی توجهی به تصمیمات اتحادیه عرب در سطح سران، وزیران خارجه و نمایندگان دایم است که بارها به برزیل درباره نقض جایگاه قانونی شهر قدس هشدار داده اند.

«ادوارد بولسونارو» نماینده پارلمان و فرزند «جایر بولسونارو» رییس جمهوری برزیل روز یکشنبه دفتر بازرگانی برزیل در اسرائیل را در شهر قدس افتتاح کرد.

وی گفت که بزودی سفارت برزیل نیز به قدس منتقل خواهد شد.

بولسونارو بارها قول انتقال سفارت این کشور را به قدس داده بود و با وجود انتقادهای طولانی مدت بسیاری دولت‌ها مبنی بر این که چنین اقدامی تلاش به دستیابی صلح میان اسرائیل و فلسطینیان را دشوار خواهد کرد، مورد تحسین نتانیاهو و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا قرار گرفته است.

به دنبال وعده انتخاباتی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس، هیأت آمریکایی ۱۴ می ۲۰۱۸ (۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷) سفارت این کشور را به قدس منتقل و این شهر اشغالی را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =