۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۸
کد خبرنگار: 1361
کد خبر: 83598648
۰ نفر

برچسب‌ها

زیرساخت شهرک‌های صنعتی کشور نیازمند اصلاح است

اصفهان- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مساله‌ای که مبتلا به بسیاری از شهرک‌های صنعتی کشور از جمله شهرک صنعتی جی اصفهان و شهرک‌های با قدمت بالا است این بوده که زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و فاضلاب نیازمند اصلاحات است.

محسن صالحی نیا سهشنبه شب در بازدید از شهرک صنعتی جی اصفهان  در جمع فعالان این شهرک افزود: با اختصاص بخشی از منابعی که از قبل به عنوان استهدا پیش بینی شده و اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده در واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و شهرک‌های خدماتی بخشی از زیرساخت‌ها را ایجاد کرد که مسیر اول اکنون در دسترس و مسیر دوم در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: همچنین می‌توان برای واحدهایی که اولویت‌های خاص بخش صنعت هستند با دریافت اولیه کمتر و بازپرداخت طولانی‌تر اقساط در اختیار متقاضیان قرار دهیم و این در حالیست که این موضوع در شهرک صنعتی جی کمتر اتفاق افتاده چون اغلب واحدها واگذار شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به نظارت از منظر سازمان نظام مهندسی برای دریافت پروانه ساخت و ساز گفت: باید نرخ تعرفه‌ها با توجه به شرایطی که هریک از بخش‌های صنعت دارد، منطقی شود و نیز توافقی به این منظور که شهرک خدماتی که می‌تواند دفتر فنی مهنددسی را تجهیز کند به عنوان بخشی با نظام مهندسی تفاهم کند عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تمامی واحدهای صنعتی فعال بوده و بخشی از ظرفیت‌ها در حال تولید هستند، افزود: شهرک صنعتی جی شهرکی است که در مقایسه با سایر شهرک‌های صنعتی از موقعیت مناسبی برخوردار است.

صالحی نیا تصریح کرد: براساس بازدیدهای صورت گرفته و گزارشی که از شهرک‌های خدماتی به دست ما رسید گویای این بود که واحدهای تولیدی از منظر فعالیت دارای فعالیت‌های خوبی هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از ورود به اصفهان از شهرک صنعتی جی و یک واحد چاپ و بسته بندی بازدید کرد، وی پس از بازدید در نشستی با هیات مدیره شهرک صنعتی جی و رییس شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان مسائل و مشکلات این شهرک و چالش‌های پیش روی شرکت‌های خدمات رسان به این شهرک را بررسی کرد.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می‌آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =