معاون رییس جمهوری: بازیگران سنتی حمل‌ و نقل با فناوری‌های روز همراه شوند

تهران - ایرنا -معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، به همه بازیگران سنتی حوزه حمل‌ و نقل توصیه کرد: برای چشیدن طعم موفقیت به زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور متصل و همراه شوند.

«سورنا ستاری» روز سه شنبه آیین اختتامیه چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ و نقل لجستیک و صنایع وابسته که با حضور «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی همراه بود، در سخنانی به بازیگران سنتی صنعت حمل‌ونقل توصیه کرد، در استارتاپ‌ها و شرکت های فناور سرمایه‌گذاری کنند، چراکه در رویارویی با زیست‌بوم نوآوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در نهایت پیروز میدان خواهند بود.

وی ادامه داد: چراکه رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور بسیار سریع اتفاق می‌افتد و بعضی از این کسب‌وکارها، رشد ۱۰ درصدی هفتگی را تجربه می‌کنند؛ فعالان صنعت حمل‌ونقل باید بتوانند خود را با این زیست‌بوم همراه کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه با اشاره به تفاوت های هوشمندسازی و الکترونیکی کردن خدمات، بیان کرد: هوشمندسازی، فراتر از الکترونیکی کردن فرآیندهاست و می‌بایست این دو مفهوم تفکیک شود؛ هوشمندسازی زیرساختی کامل و نظام‌مند شکل می‌گیرد که تمامی نقش‌آفرینان صنعت، بتوانند با یکدیگر تعامل کنند؛ در حوزه حمل‌ونقل نیز باید به سوی هوشمندسازی خدمات حرکت کنیم.

وی در ادامه با تاکید براینکه، رشد زیست‌بوم نوآوری و فناوری در کشور بسیار چشمگیر است، گفت: این رشد معنی دار را باید به فال نیک گرفت و بنده همه بازیگران اقتصادی کشور را به پیوستن به این قطار پرسرعت دعوت می‌کنم.

رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه تاکید کرد: تحولی که ناشی از فعالیت استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد کشور رخ داده است هرگز متوقف نخواهد شد و روزی را شاهد خواهیم بود که اقتصاد کشور با حضور این بازیگران جوان، تحولی اساسی را تجربه کند.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، همه باید به زیست بوم نوآوری و فناوری کشور اعتماد کنند و با مشارکت جدی در این عرصه موفقیت خود را تضمین کنند در غیر این صورت شکست آنها ۱۰۰ درصد است.

در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل لجستیک و صنایع وابسته، ۳۸۷ شرکت و سازمان مشارکت دارند که ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان هستند و آخرین دستاوردهای خود در حوزه حمل‌ونقل را به نمایش گذاشته‌اند.

در ادامه این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی، ۷ تفاهم نامه همکاری از جمله «توسعه حمل‌ونقل ریلی محصولات پستی»، «ایجاد پایانه تخلیه و بارگیری پارس آباد مغان»، «احداث دهکده لجستیک در استان قزوین»، «نصب و راه‌اندازی سیستم علائم الکترونیک محور در راه‌آهن بافق/ کرمان» و «همکاری برای انجام پروژه‌های همکاری فناوری اطلاعات» بین دو طرف به امضاء رسید.

همچنین دو تفاهم نامه همکاری در حوزه استارتاپی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با سازمان هواشناسی و وزارت راه و شهرسازی با عناوین «توسعه اکوسیستم نوآوری و استارتاپی توسعه شهر هوشمند و مسکن» و «همکاری برای ساخت رادارهای هواشناسی» بین طرفین منقعد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش