نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی پارس در شیراز گشایش یافت

شیراز-ایرنا-یازدهمین نمایشگاه گردشگری و دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی پارس با حضور ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی و برترین فعالان این حوزه، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در شیراز گشایش یافت.

 مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس، عصر سه‌شنبه در آیین آغاز به کار این نمایشگاه از صنعت گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین صنایع دنیا یاد کرد و افزود: بخش عظیمی از درآمد سالانه کشورها مربوط به عرصه گردشگری و صنایع‌دستی است که علاوه بر کمک به ایجاد اشتغال به رونق اقتصادی کشور نیز کمک می‌کند.

سید محمود موسوی بیان داشت: بیش از ۱۹۰ موسسه گردشگری و هنرمندان صنایع‌دستی بومگردی و اقوام از سراسر کشور در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.

به گفته وی، در این نمایشگاه سالن حافظ به مساحت ۶ هزار مترمربع به اضافه ۲ هزار مترمربع فضای باز نمایشگاهی در اختیار فعالان حوزه گردشگری کشور با زمینه فعالیت هتل‌ها، آژانس‌های مسافرتی، بوم‌گردی‌ها، مجتمع‌های تفریحی و گردشگری، گردشگری سلامت مراکز درمانی، گردشگری مذهبی، مناطق آزاد گردشگری، آموزشگاه‌ها و شرکت‌های خطوط هوایی قرار گرفته است.

موسوی افزود: همچنین ۲ سالن بهار و سرو به مساحت چهار هزار مترمربع به فعالان و هنرمندان عرصه صنایع دستی کشور اختصاص داده شده و انواع صنایع دستی از جمله منبت، معرق، خاتم، گوهر سنگ‌ها و ... به نمایش گذاشته شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس اضافه کرد: در حاشیه برپایی این نمایشگاه نیز چندین همایش و کارگاه آموزشی با موضوع‌های مختلف از جمله کارگاه آموزش هتلداری، گردشگری الکترونیک و گردشگری سلامت برگزار خواهد شد، همچنین از چند محصول فاخر صنایع دستی استان فارس نیز در این نمایشگاه رونمایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس نیز در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: در یازدهمین نمایشگاه گردشگری پارس، ١٠٠ غرفه و ١٤٠ شرکت به مدت چهار روز فعالیت می‌کنند و در همین مدت، دوازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی پارس نیز با ١٣٤ غرفه و ١٤٠ غرفه گردان از ٢٧ استان حضور دارند.

مصیب امیری، درباره حضور ۲ ارزیاب شورای جهانی صنایع دستی در این نمایشگاه اظهار داشت: حضور این هیات، امیدها را برای ثبت جهانی شهر شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی افزایش می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس افزود: استان فارس با ۸۰ رشته و سایر استان‌های کشور با ۶۰ رشته صنایع دستی در این نمایشگاه حضور دارند.

امیری، همچنین با اشاره به اینکه امسال بخشی از دفاتر خدمات گردشگری که مجوز گردشگری سلامت دارند هم در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند، عنوان کرد: امید است شاهد افزایش شمار گردشگران سلامت به استان فارس باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، پیشتر (بیست و یکم آذرماه ۹۸) بیان کرده بود: بر اساس نتایج سومین شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی که سی و یکم تیرماه ۹۸ اعلام شد، شیراز به عنوان شهر ملی صنایع دستی به ثبت رسید که در صورت تایید مراحل ثبت توسط ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی، تا آخر سال ۹۸ شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی معرفی می‌شود.

یازدهمین نمایشگاه گردشگری و دوازدهمین نمایشگاه صنایع دستی پارس تا بیست و نهم آذرماه ۹۸ از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس واقع در شهرک گلستان شیراز برپاست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =