۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۸
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83598546
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تأکید مجدد نخست وزیر فرانسه بر اصلاح نظام بازنشستگی

تهران- ایرنا- نخست وزیر فرانسه روز سه‌شنبه بار دیگر تأکید کرد که "به طور کامل" اصلاحات نظام بازنشستگی را اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس، در سیزدهمین روز اعتصابات گسترده مردمی و سومین روز بسیج سندیکاهای کارگری علیه تصمیم دولت فرانسه مبنی بر اصلاحات در نظام بازنشستگی، ادوارد فیلیپ تأکید کرد؛ با تمام جدیت قصد دارد "به طور کامل" این اصلاحات را انجام دهد.  

نخست وزیر فرانسه که در مجمع ملی (پارلمان فرانسه) برای نمایندگان سخنرانی می کرد، گفت: اراده من، اراده دولت و اراده اکثریت نمایندگان است.

وی ادامه داد: اراده من و اراده دولت فرانسه، ایجاد توازن در نظام بازنشستگی و بهبود شرایط برای آیندگان است. در نظر داریم به یک نظام بازنشستگی متعادل دست یابیم و به همین علت است که از نظر ما، نظام کنونی نظامی پایان یافته و منسوخ می‌باشد.

فیلیپ اضافه کرد: طرح اصلاح بازنشستگی، یک نبرد و رویارویی با مردم فرانسه نیست که برنده یا بازنده ای داشته باشد؛ بلکه یک نوع طرح همگانی برای عموم کارکنان است که بخش‌های دولتی و خصوصی را شامل می‌شود.

نخست وزیر فرانسه چهارشنبه هفته گذشته نیز با انجام اصلاحات جزئی در طرح دولت برای بازنگری قانون بازنشستگی، برخی شهروندان این کشور را از قانون جدید بازنشستگی معاف کرد اما با این حال بر لزوم اجرای این اصلاحات تأکید دارد.  

اظهارات نخست وزیر فرانسه در حالی است که برخی کارشناسان و تحلیلگران سیاسی معتقدند؛ دولت ادوارد فیلیپ با این اصلاحات جزئی، تلاش می‌کند تا نوعی انشقاق میان معترضان و اعتصاب کنندگان ایجاد کند.

اعتصاب‌ها در فرانسه در حالی ادامه دارد که روز گذشته و در دوازدهمین روز از اعتصاب‌های گسترده، «ژان پل دلووآ» کمیسر عالی حقوق بازنشستگی این کشور استعفای خود را به امانوئل مکرون رییس‌جمهوری تقدیم کرد.

با استعفای کمیسر عالی حقوق بازنشستگی فرانسه، با احتساب هفت وزیر، از ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) ۲۰۱۷ تاکنون هشت نفر از مقام‌های این کشور از سمت‌های خود کناره‌گیری کرده‌اند.
پیش از کمیسر عالی حقوق بازنشستگی، «فرانسوا بیرو»، «مریل دوسارنز»، «سیلوی گولار»، «ریچارد فران»، «لورا فلسل»، «فرانسوآ نیسن» و «فرانسوا دو روژی» به ترتیب به عنوان وزیران پیشین دادگستری، مشاور در امور اروپایی، دفاع، همبستگی سرزمینی، ورزش، فرهنگ و محیط‌زیست از سمت‌های خود کناره‌گیری کرده‌اند.

گسترش دامنه اعتصاب عمومی در فرانسه که بیشتر در بخش حمل‌ و نقل عمومی افزایش یافته، سبب شده تا فرانسوی‌ها برای مسافرت‌های درون شهری به خطوط اتوبوسرانی هجوم ببرند زیرا رانندگان تاکسی و مترو دست از کار کشیده‌اند.
به دنبال ادامه اعتصاب‌های عمومی، هیچ مسافری در ایستگاه‌های قطار به چشم نمی‌خورد و این وضع، مشکلات زیادی را برای گردشگران خارجی به وجود آورده و تردد قطارها همچنان با اختلال فراوان همراه است.  
 وزیر دارایی این کشور گفته است که اگر دولت کنونی، امروز این کار را انجام ندهد، فردا افراد دیگری اقدام به انجام این اصلاحات اما با شدت بیشتری خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =