شهرداری‌ها گزارش درآمدها و هزینه‌ها را به مردم ارایه کنند

تبریز- ایرنا- مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر شفافیت عملکرد شهرداری‌ها گفت: شهرداران گزارش درآمدها و هزینه‌های شهری را به طور شفاف در اختیار مردم قرار دهند.

مرتضی علیخانی روز سه شنبه در مراسم معارفه شهردار جدید کوزهکنان با بیان اینکه بخش زیادی از اعتبارات شهری صرف خدمات شهری می شود، افزود: جلب مشارکت مردم در امور شهری هزینه های نگهداری شهر را کاهش می دهد.

وی خطاب به اعضای شورا و شهردار کوزهکنان گفت: مجموعه ای موفق است که اقتصاد مردم را به سمت رشد هدایت کند و این امکان در کوزه کنان فراهم است و با برنامه ریزی می توان برای مردم شهر اشتغال و درآمد پایدار ایجا کرد.

علیخانی گفت: کوزهکنان با سفالش مشهور است و باید تلاش شود این هنر و صنعت احیا  و کاربردی شود که این امر علاوه بر مشهور شدن شهر، به بهبود معیشت مردم نیز کمک می کند.

وی افزود: برطرف شدن مشکلات اقتصادی به رفع بسیاری از مشکلات شهری و مردم می انجامد، از این رو رونق اقتصادی باید نقشه راه شورا و شهرداری ها شود.

مرتضی علیخانی، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی

فرماندار شبستر نیز در این مراسم به کارهای صورت گرفته در شهر کوزه کنان اشاره کرد و گفت: کارهای خوبی از سوی شهرداری در کوزه کنان انجام شده، اما کافی نیست و شورا و شهرداری باید با برنامه ریزی کارهای ناتمام شهری را کامل کنند.

حسن مستفید با اشاره به سیل خیز بودن منطقه، خواستار اجرای آب بند در بالا دست شهر کوزه کنان و اجرای کانال جمع آوری آبهای سطحی شد و این را تکلیف اعضا شورای شهر و شهردار عنوان کرد.

در این مراسم جلیل جهانپور کوزه کنانی به عنوان شهردار جدید کوزه کنان معرفی شد.

شهر کوزه کنان با نزدیک به  ۱۰ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری غرب تبریز واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =