۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۴
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83598533
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دو مقام لبنانی بر ضرورت انجام وظیفه ارتش تأکید کردند

بیروت- ایرنا- «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی و «نبیه بری» رییس مجلس لبنان سه‌شنبه شب با یکدیگر دیدار و بر ضرورت انجام وظیفه ی نیروهای ارتش و امنیتی این کشور در برابر برخی قانون‌شکنان تأکید کردند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، پس از این دیدار و گفت وگو که در کاخ "نبیه بری" در منطقه ی «عین التینه» در غرب بیروت انجام شد و یک ساعت و نیم طول کشید، دو طرف بیانیه مشترکی صادر و خاطر نشان کردند: باید دست نیروهای ارتش و امنیتی را برای ایفای نقش خود و انجام مأ‌موریتشان در حفظ امنیت مردم و جلوگیری از آسیب رساندن برخی معترضان به اموال عمومی و نهادهای رسمی و دولتی، باز گذاشت.

آنان در این بیانیه، خواستار هوشیاری و کشیده نشدن مردم به ویژه جوانان به فتنه داخلی شدند؛ فتنه ای که عده ای نفوذی خواستار افروختن شعله های آن در لبنان هستند.

در بیانیه مشترک بری و حریری آمده است: توجه به اصل حفاظت از زندگی مسالمت آمیز همه طوایف لبنان و تقویت وحدت ملی مردم این کشور، رسالت همگان است.

دو طرف در این بیانیه آورده اند: لازمه تشکیل سریع دولت جدید، برقراری آرامش و دوری جستن همه نیروهای حزبی و مردمی از ایجاد تنش سیاسی است.

از سوی دیگر، افراد ناشناس شب گذشته در منطقه «سعدیات» در جنوب لبنان با آتش زدن نماد جنبش شیعی امل به رهبری "نبیه بری" به وی ناسزا گفتند و فیلم این اقدام خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

شمار فراوانی از رهبران مذهبی و مقام های سیاسی و حزبی لبنان این اقدام تنش‌زای افراد ناشناس را بشدت محکوم کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =