امداد رسانی به ۱۳۸۲ نفر گرفتار در برف و کولاک چهارمحال و بختیاری انجام شد

شهرکرد-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری از امدادرسانی به بیش از یکهزار و ۳۸۲ نفر از افراد گرفتار در برف و کولاک طی ۲۴ساعت گذشته در استان خبر داد.

سید احمد مرتضوی فرد عصر سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای صبح روز دوشنبه ۲۵ آذرماه امداد رسانی به افراد گرفتار در برف و کولاک بافعالیت ۱۳ تیم عملیاتی انجام شد.

به گفته وی ،بیشتر امدادرسانی‌ها در شهرستان‌های کوهرنگ، کیار، فارسان و بروجن بود که در شهرستان کوهرنگ بویژه در گردنه چری، شاه منصوری و جاده مواصلاتی بروجن به لردگان به مسافران و در خودروهای گرفتار در برف امدادرسانی شده است.
وی گفت: در عملیات امدادرسانی  ۸۲ امدادگر و نجاتگر در غالب ۱۳ تیم عملیاتی با استفاده از ۱۰ دستگاه آمبولانس و ۵ خودروی نجات به افراد خدمات‌رسانی ارائه دادند.

مرتضوی فرد گفت: در این مدت مواد غذایی از جمله ۱۷ کیلوگرم خرما،یکهزار و ۱۵۰ عدد بیسگویت، ۳۰ بسته نان خشک، ۲۴۰ عدد انواع کنسروجات و ۱۲تخته پتو میان افراد آسیب دیده توزیع شد.

به گفته وی ، در این مدت  ۳۴ تن هم اسکان اضطراری داده شدند.

به گزارش ایرنا،  براساس اعلام گزارش هواشناسی میزان بارش برف در شهرستان کوهرنگ ۴۸ سانتی‌متر برف بود.

در همین مدت بارش برف در شهرکرد ۱۰ سانتی‌متر، بروجن ۱۷ سانتی‌متر، سامان ۸ سانتی‌متر ، فارسان ۱۲ سانتی‌متر و اردل ۲ سانتی‌متر گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =