بنیاد شهید از سهمیه ایثارگران در کنکور حمایت می‌کند

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت استفاده از نظرات کارشناسی بنیاد در مورد سهمیه‌های کنکور تأکید کرد: بنیاد نظرات خود را درباره پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌ها به مراجع ذی ربط اعلام و از سهمیه ایثارگران در فرایند بررسی این لایحه در دولت و مجلس حمایت خواهد کرد و مخالف کاهش آن است.

 حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد روز سه شنبه با اشاره به ایجاد برخی محدودیت‌ها برای ایثارگران در پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌ها گفت: با توجه به اینکه در خصوص سهمیه ایثارگران در این پیش نویس تغییراتی داده شده، انتظار می‌رفت سازمان سنجش پیش از تهیه این پیش نویس و رسانه‌ای کردن آن از دیدگاه‌های کارشناسی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان متولی امر ایثارگران استفاده کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: این طرح باید فرایند بررسی را در کمیسیون‌های دولت و مجلس شورای اسلامی طی کند و در این مراحل فرصت کافی برای بنیاد وجود دارد تا نظرات کارشناسی خود را برای جلوگیری از تضییع حقوق ایثارگران ابراز کند. در مجموع اعتقاد داریم رسانه‌ای کردن این پیش نویس به شکل کنونی به مصلحت نبود و از سازمان سنجش تقاضا داریم برای رفع ابهامات جامعه ایثارگری از طریق رسانه‌ها اقدام کند.

ملاک عمل همچنان بند «الف» ماده ۹۰ قانون برنامه ششم است
حجت الاسلام کاویانی راد با تاکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه‌های ایثارگران مخالف است، ادامه داد: بنیاد همواره با منطق و استدلال از ایثارگران به عنوان پشتوانه امنیت کشور حمایت کرده و در آینده نیز این حمایت ادامه دارد و نظرات خود را درباره پیش نویس مذکور به صورت مکتوب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراجع ذی ربط اعلام خواهد کرد.
وی در خصوص تهیه پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌ها از سوی سازمان سنجش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با هر طرح و لایحه‌ای که همزمان عدالت آموزشی را در جامعه به ارمغان بیاورد، موجب تسهیل در ورود بیشتر استعدادهای برتر به دانشگاه‌ها شود و حق فردی را تضییع نکند موافق است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در انتها تاکید کرد: با توجه به اینکه تغییر در سهمیه‌ها در قالب پیش نویس لایحه مطرح شده و تا زمان تصویب در مجلس زمانی طولانی را طی خواهد کرد، ملاک عمل همچنان بند «الف» ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه است. بر همین اساس به داوطلبان شاهد و ایثارگر توصیه می‌کنیم تا بدون توجه به این موارد همچنان با تلاش فراوان و تمرکز بر متون و کتاب‌های درسی بنیه علمی خود را تقویت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =