۲۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 83598486
۰ نفر

برچسب‌ها

نیازهای مرکز تحقیقات ژنتیک میبد باید تامین شود

یزد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان یزد در جریان بازدید از مرکز ژنتیک میبد، ضرورت رفع مشکلات و تامین نیازهای این مرکز را مورد تاکید قرار داد.

علی محمد عطابخش با اشاره به شرایط مرکز تحقیقات ژنتیک میبد به عنوان نقطه قوت این شهرستان افزود: این مرکز به استان و منطقه جنوب شرق کشور خدمات ارائه می دهد و باید مسائل مرتبط به آن شامل تامین تجهیزات ، مواد اولیه و حق‌الزحمه پرسنل در سطح شهرستان ، استان و کشور مورد پیگیری قرار گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری میبد وی ادامه داد: امروز در ارتباط با مرکز ژنتیک دیداری با فرماندار میبد انجام شد که انشاءالله این نشست با توجه به حمایت‌های  امام جمعه میبد نتایج خوبی به همراه داشته باشد و قول‌های داده شده محقق گردد.

مدیرکل بهزیستی استان یزد همچنین به دیدار با کارمندان بهزیستی اشاره کرد و اظهار داشت : به دنبال این دیدار نظرات همکاران گرفته‌شد که امید است ماحصل آنها بعد از جمع بندی و اجرا برای جامعه هدف بهزیستی نتیجه خوبی را داشته‌باشد.

عطابخش یادآور شد : قانون حمایت از جامعه معلولان اولین قانونی است که از طرف دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه و تصویب شده و یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این قانون مناسب‌سازی است.

این مسئول گفت: بر اساس این قانون کلیه اماکن عمومی و دولتی باید برای معلولین جسمی حرکتی ، نابینا و... مناسب‌سازی شده‌باشد ، اما اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود رمپ و آسانسور است ولی جدا ازآنها  اتوبوس ها ، پیاده روها ، پستی و بلندی ها و...هم مورد نظر است.

 مدیرکل بهزیستی استان یزد از مسوولان خواست در ارتباط با مناسب سازی کلی نگر باشند به خصوص در مورد رمپ که استفاده از آن در ارتباط  با بیماران ، خانم های باردار ، اطفال و... هم مصداق پیدا می‌کند.

مرکز تحقیقات ژنتیک میبد بارها مورد بازدید مسوولان کشوری و استانی قرارگرفته و مسائل مرتبط به آن مطرح شده است و در دیدار مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد با فرماندار این شهرستان باز هم همان مسائل و مشکلات مطرح و باز هم قول‌هایی داده شد امید که قول‌های داده شده محقق شود.

در مجموع با توجه و عنایت و همراهی و مساعدت امام جمعه میبد به حوزه بهزیستی به ویژه جهت تکمیل ساختمان موسسه خیریه محبت و مطرح شدن مرکز تحقیقات ژنتیک میبد در ارائه خدمات در جنوب شرق و حتی کل کشور با توجه به ظرفیتی که این مرکز دارد ، امید است در ارتباط  با آنها گام‌های مهمی در سطح استان و کشور برداشته‌شود.

به گفته رئیس اداره بهزیستی میبد ۴۰ مرکز و ۷۳ موسسه تحت پوشش اداره بهزیستی میبد فعالیت دارند ، همچنین این اداره ۳ هزار معلول را تحت پوشش خود دارد که توسط ۱۱ مرکز توانبخشی به آنها ارائه خدمات می شود.

مرکز شهرستان ۱۰۴هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =