پیک امید به مدارس مناطق محروم قزوین رفت

قزوین - ایرنا - سومین دوره از برنامه‌های پیک امید با هدف کشف و شناسایی استعدادهای برتر مناطق محروم در برخی روستاهای استان قزوین برگزار شد.

مدیر کارگروه تعلیم و تربیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: سومین دوره از برنامه پیک امید با همکاری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در مدرسه شبانه روزی متوسطه اول دخترانه روستای شهرک الموت شرقی برگزار شد.

جواد رجبی، هدف از برگزاری این برنامه‌ها را کشف و شناسایی استعدادهای برتر در حوزه‌های نقاشی، داستان، شعر و قصه گویی خواند و گفت: پس از شناسایی استعدادها، جهت آموزش و شکوفایی آنها برنامه ریزی می‌شود.

وی عنوان کرد: براساس تفاهمی که بین کارگروه تعلیم و تربیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین منعقد شده،، این برنامه به‌صورت ماهانه تا پایان سال در ۳ مدرسه دیگر از دهستان‌های زوارک الموت شرقی، چوقور طارم سفلی و دستجرد الموت غربی برگزار می‌شود.

رجبی در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش نجوم و ستاره شناسی، قصه گویی جهت فراگیری مطالب تربیتی و دینی با زبان قصه، آموزش کاردستی با کاغذ، اجرای نمایش خلاق و عروسک گردانی، برپایی مسابقات جذاب و اهدای جوایز به نفرات برتر از جمله برنامه‌های برگزار شده در این مدارس است.

مدیر کارگروه تعلیم و تربیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب‌الامر(عج) قزوین گفت: در پایان اجرای مراسم امروز به تمامی دانش آموزان حاضر تعدادی کتاب از مجموعه کتب چاپ شده انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان اهداء شد.

 برنامه پیک امید تاکنون در سه مدرسه اجرا شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =