اسلامی: ۲۰ هزار میلیارد تومان برای تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده است

تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای ارائه تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده است، افزود: در این رابطه به زودی شیوه‌نامه‌ای منتشر خواهد شد که براساس آن، بانک‌ها برای ارائه تسهیلات وحدت رویه داشته باشند.

به گزارش خانه ملت، محمد اسلامی روز سه‌شنبه با اشاره به برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح ملی مسکن در کشور اظهار داشت: یکی از برنامه‌های وزارتخانه برای اجرای طرح ملی مسکن، تأمین زمین مورد نیاز و ثبت‌نام متقاضیان خرید مسکن و همچنین اجرای تفاهم‌نامه‌های مشترک با بخش‌های مختلف از جمله فرهنگیان، کارگران و بازنشستگان و نیروهای مسلح است که در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: خوشبختانه با نهضت کنونی، واحدهای باقی‌مانده پروژه مسکن مهر به استثناء موارد حقوقی، تکمیل و روزانه به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که طرح ملی مسکن با هدف ساماندهی بازار مسکن و کاهش التهابات موجود طراحی شده،افزود: به دنبال تأمین اراضی مورد نیاز برای تولید مسکن هستیم، همچنین در بحث ارائه تسهیلات خرید مسکن، با هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک مرکزی، سهم هر بانک برای ارائه تسهیلات تعیین شده است.

اسلامی با بیان اینکه در سال جاری حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای ارائه تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده است، افزود: در این رابطه به زودی شیوه‌نامه‌ای منتشر خواهد شد که براساس آن، بانک‌ها برای ارائه تسهیلات وحدت رویه داشته باشند.

وی درباره استفاده از ظرفیت‌های بافت فرسوده برای اجرای طرح ملی مسکن گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است که ۱۰۰ هزار واحد از طرح ملی مسکن در بافت‌های فرسوده شهرها از جمله تهران ساخته شود.
به گفته این عضو دولت دوازدهم طبق آمارها، حدود ۲۰ هزار ثبت نام برای نوسازی بافت فرسوده انجام شده که از میان حدود ۶ هزار ثبت‌نام از تهران بوده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: وزارت راه و شهرسازی از نوسازی بافت فرسوده در تمام شهرها از جمله تهران استقبال می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha