تلویزیون ژاپن: روحانی با هدف تقویت روابط به توکیو سفر می کند

پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن با انتشار گزارشی در مورد سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به توکیو اعلام کرد روحانی از سفر به ژاپن برای تقویت روابط دو جانبه، تغییر و بهبود وضعیت اقتصادی ایران استفاده می کند.

"ان. اچ. کی" روز سه شنبه گزارش کرد «حسن روحانی»  رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه تهران را به مقصد ژاپن و مالزی ترک کرد، رییس جمهوری ایران امروز وارد کوالالامپور خواهد شد و در کنفرانس رهبران کشورهای اسلامی شرکت می کند.

گزارش با اشاره به اینکه دیدار روحانی از ژاپن از روز جمعه آغاز می شود تصریح کرد روحانی پیش از ترک تهران به خبرنگاران گفت که ژاپن در فعالیت های مهم اقتصادی و سرمایه گذاری در ایران شرکت داشته است.

او گفت اگر روابط میان این دو کشور افت داشته به دلیل چیزی است که او آن را «فشار بیرحمانه آمریکا و تحریم های غیرقانونی» خواند.

روحانی این تحریم ها که شامل ممنوعیت خرید نفت خام ایران از سوی کشورها می شود را عامل افت فعالیت های تجاری با ژاپن دانست.

رییس جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد می خواهد طی دیدارش روابط با ژاپن را ارتقا داده و درباره مسائل مهمی از قبیل وضعیت خاورمیانه مذاکره کند.

گزارش می افزاید از سال ۲۰۰۰ میلادی که رییس دولت اصلاحات از ژاپن دیدار کرد هیچ رئیس جمهور دیگری از ایران از توکیو دیدار نکرده است.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن خرداد امسال از تهران دیدار کرد و سفر حسن روحانی به این کشور پاسخی به دیدار آبه از ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =