۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83598354
۰ نفر

برچسب‌ها

چاقی و سوء تغذیه رنج یک سوم جمعیت جهان

بیروت - ایرنا - مجله علوم پزشکی «لانست» نوشت: یک سوم جمعیت کشورهای جهان و در مجموع ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر از کودکان و بزرگسالان از بیماری چاقی و سوء تغذیه رنج می برند.

روزنامه «الجمهوریه» چاپ بیروت امروز (سه شنبه) به نقل از مجله انگلیسی علوم پزشکی "لانست" نوشت: ۱۵۰ میلیون کودک هم در جهان از کم رشدی و قد کوتاه در رنج هستند و کوتاه قدی و سوء تغذیه و چاقی بر نسل های آینده تاثیر منفی خواهد گذاشت.
مجله یاد شده به نقل از دکتر «فرانسسکو برانکا» رییس بخش "تغذیه برای سلامت و توسعه" ی سازمان جهانی بهداشت افزود: ما با واقعیت جدیدی در جهان امروز در خصوص تغذیه روبرو هستیم. نمی توان کشورهایی را که درآمد سالانه شان کم است با سوء تغذیه و کشورهایی را که درآمد سالانه ی آن ها بالا است با مشکل وزن اضافه دسته بندی کرد بلکه همه گرفتار انواع بیماری های سوء تغذیه و چاقی هستند.

وی علت این بیماری ها را رژیم غذایی نادرست دانست و نوشت: همه مردم به وعده های غذایی بهداشتی،  امن و مستمر و با هزینه کم دسترسی ندارند.
دکتر برانکا تاکید کرد: درمان این بیماری ها نیازمند تلاش برای تغییر رژیم غذایی و بازنگری در همه سیاست ها و برنامه های غذایی و بهداشتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =