۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۴
کد خبرنگار: 1424
کد خبر: 83598353
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۸ واحد مسکن مهر دهلران به مددجویان واگذار شد

ایلام- ایرنا- معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: ۱۶۸ واحد مسکن مهر شهرستان دهلران به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی واگذار شده است.

علی اصغر منصوربیگی روز سه شنبه در حاشیه بازدید معاون عمرانی استاندار ایلام از مسکن مهر دهلران و موسیان به خبرنگار ایرنا گفت: یک هزار و ۲۹۴ واحد در دهلران و ۲۷۸ واحد مسکن مهر در بخش موسیان وجود دارد که با پیگیری های صورت گرفته روند تکمیل آنها به سرعت در حال انجام است.
وی افزود: در شهر دهلران ۶۰۶ واحد به متقاضیان تحویل شده و ۶۸۸ واحد نیز در قالب قرارداد سه جانبه مورد تعهد راه و شهرسازی است که بر اساس تفاهم با بهزیستی ۶۰ واحد به افراد تحت حمایت این نهاد واگذار و ۱۰۸ واحد نیز به مددجویان کمیته امداد و مابقی از طریق فراخوان واگذار شد.
معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه وشهرسازی استان ایلام گفت: از ۱۸ هزار و ۱۳۳ واحد مسکن مهر استان ۱۶ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است و ۲ هزار و ۱۳۳ واحد نیز فاقد متقاضی یا دارای پرونده در محاکم قضایی هستند.
فرماندار دهلران نیز با اشاره به مشکلات زیرساختی مسکن مهر این شهرستان گفت: امیدواریم با توجه مدیران دستگاه های خدمات رسان شاهد تسریع در رفع این مشکلات و تخصیص منابع برای حل مشکلات زیرساختی مسکن مهر دهلران باشیم.
مجید عسگری مشکلات آب شرب و شبکه فاضلاب مسکن مهر دهلران را مورد تاکید قرار داد و افزود: احداث خط انتقال مستقل و مخزن پنج هزار متر مکعبی و احداث فیلر برای مسکن مهر دهلران ضروری است که نیازمند عزم همه دستگاه های متولی است.
وی به هشت کیلومتر اجرای شبکه گاز در مسکن مهر دهلران اشاره کرد و گفت: روند اجرای این پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.
فرماندار دهلران آسفالت معابر مسکن مهر و سیل بند را از دیگر مشکلات ذکر کرد و افزود: مشحص کردن بر و کف مسکن مهر از دیگر موضوعاتی است که موجب تسهیل در روند کار سایر دستگاه ها برای خدمات رسانی بیشتر می شود.

عسگری به مشکلات معیشتی مردم برای تامین و اجاره مسکن اشارهکرد و گفت: با توجه به افزایش نرخ زمین، مسکن و اجاره بها تکمیل مسکن مهر می تواند موجب حل شدن بخشی از مشکلات در این حزوه شود.
وی گفت: از ۲۷۸ واحد مسکن مهر موسیان ۱۰۸ واحد آماده بهره برداری است که امیدواریم مشکلات زیرساختی نیز حل و فصل شود.
فرماندار دهلران همچنین به ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع وسعت شهرستان، پنج بخش و پراکندگی جمعیت در شهرستان اشاره و افزود: تامین امکانات خودرویی و ماشین آلات برای دستگاه های خدمات رسان از دیگر موضوعات درخواستی است.
عسگری بر ضرورت تسریع در تکمیل قطعه دوم چهار بانده کردن محور دهلران به اندیمشک تاکید کرد و خواستار خارج شدن شهر موسیان از بن بست شد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان ایلام نیز در حاشیه بازدید معاون عمرانی استاندار از روستای فرخ آباد گفت: برای آسفالت خیابان اصلی این روستا اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال هزینه می شود.
محبی افزود: همچنین برای احداث پل ارتباطی این روستا ۲ میلیارد ریال از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان اختصاص یافته است.
وی گفت: در حال برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی احداث پل ارتباطی روستا هستیم و به زودی از کار وارد فاز اجرایی خواهد شد.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =