۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۵
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83598264
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار موثق برای مردم تشریح شود

کرج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: امیدآفرینی در شرایط کنونی اهمیت بسیاری دارد بنابراین باید اخبار موثقی از اقداماتی که در حوزه‌های مختلف صورت می‌گیرد برای مردم تشریح شود.

نورمحمد فردی روز سه شنبه در نشست شورای اطلاع رسانی البرز افزود: با توجه به اینکه دشمنان به دنبال ایجاد فضای یاس و ناامیدی در کشور هستند، بر این اساس شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و وظیفه ما امیدآفرینی است.

وی ادامه داد: سیاست‌های کلان دولت در رابطه با نحوه اطلاع رسانی در مورد طرح‌ها، برنامه‌ها، فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و نیز ساماندهی وضعیت سیاسی، امنیتی استان، با نظر و سیاست شورای اطلاع رسانی انجام می‌شود.

فردی گفت: دشمن در جنگ با نظام اسلامی موفق نشد در جنگ اقتصادی و فرهنگی هم باید موفق باشیم و اجازه ندهیم ضربه بزنند و هر اقدامی که در استان صورت می گیرد باید پیوست فرهنگی و رسانه ای داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت راهبردی اعتماد متقابل مردم و دولت، ‌اطلاع‌رسانی شفاف و پاسخگویی در مقابل مردم و افکار عمومی و نخبگان را موجب تقویت اعتماد متقابل حاکمیت و مردم و گسترش مشارکت عمومی در اداره کشور و جریان توسعه دانست و بر ضرورت آن تاکید کرد.

فردی افزود: باید روابط عمومی ادارات و سازمان‌ها تقویت شود و سیاستگذاری هماهنگی ادارات و سازمان‌ها برای اطلاع رسانی از جمله اقدامات شورا اطلاع رسانی بوده تا سیاست‌های کلان دولت برای آشنایی مردم با فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و دیگر موارد مشابه پیاده سازی شود.

معاون استاندار البرز گفت:  اقدامات خوبی در بخش‌های مختلف انجام شده ولی اطلاع‌رسانی مناسبی پیرامون آن ها انجام‌نشده است چراکه  امروز ذائقه مخاطبان تغییر کرده و نوع رسانه و شیوه اطلاع‌رسانی نیز متناسب با آن باید تغییر یابد.

فردی بابیان اینکه در ابلاغ شیوه نامه جدید شورای اطلاع رسانی دستگاه‌های اجرایی باید با خبرنگاران ارتباط داشته باشند و در این خصوص ارتباط با رسانه‌ها همچون صداوسیما، نشریات مکتوب و پایگاه‌های خبری باید موردتوجه مدیران قرار گیرد.

وی بیان اینکه بعد از ابلاغ کمیته‌ها و تشکیل جلسات باید اتاق فکر اطلاع‌رسانی نیز ایجاد شود، افزود: چهار کمیته سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و زیربنایی بعد از ابلاغ جلسات خود را تشکیل داده و طبق ضوابط، دستگاه‌های اجرایی عضو کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی اقدامات خود را برای جلسات آتی ارایه دهند.

معاون سیاسی و امنیتی اجتماعی استاندار البرز گفت: اگر اطلاعات شفاف و واقعی از دستگاه های اجرایی در شورای اطلاع رسانی به دست آید، این شورا با تبیین و تحلیل محتوا می تواند در تصمیم سازی و تصمیم گیری نقش محوری در توسعه و استفاده از ظرفیت های این استان داشته باشد.

نقش آفرینی در عرصه مدیریت افکار عمومی در چارچوب سیاست‌های کلی کشور، راهبردها و رویکردهای دولت، ‌سیاست‌گذاری و تبیین خط مشی اطلاع‌رسانی از عملکرد و دستاوردهای حوزه‌های مختلف ، تدوین و ترسیم جهت‌گیری اطلاع‌رسانی و مطبوعاتی جهت پاسخگویی به افکار عمومی در رسانه‌ها با انعکاس شفاف عملکردها،‌تشکیل اتاق‌های فکر،‌متناسب با وظایف و ماموریت‌های شورا و نیازهای نوپدید در عرصه مدیریت افکار عمومی و ساماندهی گردش اطلاعات از جمله وظایف شورای اطلاع رسانی استان البرز است.

شورای اطلاع رسانی البرز با رویکرد جدید برای اطلاع رسانی دقیق و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات به دبیری ارشاد اسلامی در البرز آغاز به کار کرد. ،پیش از این دبیری شورای اطلاع رسانی استان های کشور بر عهده روابط عمومی و اموربین الملل استانداری ها بود که در ساختار جدید این دبیری به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها واگذار شده است.

معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی نیز همسو با این دستورالعمل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی رابه عنوان دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان منصوب کرده و دستور راه اندازی دبیر خانه، تشکیل منظم جلسه و رصد فضای مجازی داد و گزارش و تحلیل مناسب وضعیت اطلاع رسانی استان را خواستار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha