آذربایجان‎شرقی دارای ۵۲ روستای هدف گردشگری است

تبریز - ایرنا - مدیرکل میراث­ فرهنگی، گردشگری و صنایع ­دستی آذربایجان­‌شرقی از وجود ۵۲ روستای هدف گردشگری در استان خبرداد.

مرتضی آبدار روز سه شنبه در جلسه بررسی طرح تحقیقاتی توسعه اشتغال ۶۵روستای منتخب، گفت: تمامی روستاهای هدف گردشگری استان باید در ساختار اولیه این طرح، توسط مشاور در نظر گرفته شود چرا که ایجاد اشتغال و روستاهای هدف گردشگری ارتباط مستقیم دارند.

وی بر لزوم تدوین طرح توسعه اشتغال در ۶۵ روستای منتخب استان با محوریت روستاهای هدف گردشگری تاکید کرد و افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر، در زمینه ایجاد زیرساخت­ ها و سرمایه­ گذاری در راستای توسعه گردشگری در روستاهای هدف، این روستا­ها قابلیت ویژه ­ای برای هدف­ گذاری در طرح مذبور برای توسعه اشتغال در شرایط کنونی را دارند که نیازمند هم افزایی از طریق مشاور و دستگاه های مسوول است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این طرح تحت نظر دفتر امور روستایی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری استان آغاز شده است و به‌منظور ارائه هرچه بیشتر اطلاعات مربوط به روستاهای هدف گردشگری، در نشست مشترکی با حضور کارشناسان حوزه ­های مرتبط اداره کل با مشاور طرح به بررسی و ارائه موارد حائز اهمیت خواهیم پرداخت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =