هلال احمر سیستان و بلوچستان آماده خدمت رسانی به سیلزدگان است

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: تمامی نیروها، دستگاه‌های خودرویی و امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان براساس اعلام ستاد مدیریت بحران و هشدار هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی قویی آماده خدمت رسانی به سیلزگان منطقه هستند.

رسول راشکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان آمادگی لازم برای حضور و خدمات رسانی به آسیب دیدگان احتمالی حوادث ناشی از باران و سیلاب در این استان را دارد.

وی ادامه داد: هلال احمر استان در بخش‌های مختلف با بهره‌گیری از تجهیزات کامل سبک، نیمه سنگین و سنگین امداد و نجات، بالگرد و خودروهای سبک و سنگین آماده خدمات رسانی به آسیب‌دیدگان احتمالی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به بارش و حوادث ناشی از سیلاب هفته گذشته در جنوب و مرکز، ۶ شهرستان و ۳۰ روستا در این استان درگیر سیلاب بودند.

وی بیان کرد: ۵۰ خانوار شامل ۳۳۱ نفر در مناطق گرفتار سیلاب دچار آسیب شده بودند که در این زمینه ۵۰ چادر امدادی، ۶۶موکت، ۱۹۴تخته پتو و ۶۹ کیلوگرم نایلون سنگری در بین آسیب‌دیدگان توزیع شد.

راشکی در خصوص امدادرسانی تیم‌های عملیاتی هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۲تیم عملیاتی به آسیب‌دیدگان ناشی از سیلاب امدادرسانی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =