کتاب نهج‌البلاغه نوشته شده توسط دانش‌آموزان مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- کتاب نهج‌البلاغه‌ که طی یک روز توسط شماری از دانش‌آموزان مشهد کتابت شده است روز سه‌شنبه طی مراسمی رونمایی شد.

رییس آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: کتابت نهج‌البلاغه توسط ۱۰۰ دانش‌آموز دبستان مفتاح این شهر با هدف آشنایی بیشتر آنان با این گنجینه علمی و معنوی در یک روز انجام گرفت و امروز نیز رونمایی شد. 

نورالله جوانشیری افزود: آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ ملی و مذهبی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌باشد و رویکردهای مهم و اجرایی این ناحیه در این زمینه نیز افزایش فعالیت‌های مذهبی و قرآنی در مدارس است.
وی ادامه داد: مانوس کردن دانش‌آموزان با فرهنگ قرآن و عترت اسلامی علاوه بر ارتقای جایگاه فرهنگی و مذهبی دانش‌آموزان در شکل‌گیری نقش اجتماعی آنان در زندگی آینده نیز بسیار موثر خواهد بود.
وی گفت: پیش از این نیز کتابت قرآن در ۲ سال متوالی توسط دانش‌آموزان این آموزشگاه انجام شده بود که نسخه اصلی آن پارسال به آستان قدس رضوی اهدا شد و هم اکنون در موزه این آستان مقدس نگهداری می‌شود.

استان خراسان رضوی دارای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است که بیش از ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha