کتاب نهج‌البلاغه نوشته شده توسط دانش‌آموزان مشهد رونمایی شد

مشهد- ایرنا- کتاب نهج‌البلاغه‌ که طی یک روز توسط شماری از دانش‌آموزان مشهد کتابت شده است روز سه‌شنبه طی مراسمی رونمایی شد.

رییس آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: کتابت نهج‌البلاغه توسط ۱۰۰ دانش‌آموز دبستان مفتاح این شهر با هدف آشنایی بیشتر آنان با این گنجینه علمی و معنوی در یک روز انجام گرفت و امروز نیز رونمایی شد. 

نورالله جوانشیری افزود: آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ ملی و مذهبی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می‌باشد و رویکردهای مهم و اجرایی این ناحیه در این زمینه نیز افزایش فعالیت‌های مذهبی و قرآنی در مدارس است.
وی ادامه داد: مانوس کردن دانش‌آموزان با فرهنگ قرآن و عترت اسلامی علاوه بر ارتقای جایگاه فرهنگی و مذهبی دانش‌آموزان در شکل‌گیری نقش اجتماعی آنان در زندگی آینده نیز بسیار موثر خواهد بود.
وی گفت: پیش از این نیز کتابت قرآن در ۲ سال متوالی توسط دانش‌آموزان این آموزشگاه انجام شده بود که نسخه اصلی آن پارسال به آستان قدس رضوی اهدا شد و هم اکنون در موزه این آستان مقدس نگهداری می‌شود.

استان خراسان رضوی دارای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است که بیش از ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =