۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83598118
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت ۲ واحد سیمان در تهران متوقف شد

تهران- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از توقف فعالیت کارخانه سیمان تهران و سیمان شمال در شرایط اضطرار آلودگی هوای تهران خبر داد که عصر روز گذشته انجام شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در این باره اظهار داشت: عصر روز گذشته با حضور ماموران محیط زیست فعالیت واحد سیمان شمال و سیمان تهران به علت استفاده از سوخت مازوت، و داشتن آلایندگی متوقف و به مسئولان این ۲ واحد تذکرات لازم داده شد.

وی افزود: در چند روز گذشته انباشت آلاینده ها و شرایط اضطرار آلودگی هوا باعث شد تا کارگروه مواقع اضطرار به ریاست استاندار تهران تصمیماتی را برای جلوگیری از افزایش آلاینده های هوا اتخاذ کند و برابر یکی از مصوبات این کارگروه کلیه فعالیت های صنعتی و معدنی آلاینده و حتی فعالیت های عمرانی از روز شنبه تا هم اکنون ممنوع اعلام شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با گلایه از اداره گاز استان در خصوص عدم هماهنگی با محیط زیست استان در کاهش و قطع سهمیه گاز واحدهای صنعتی خصوصا واحدهای دارای بار آلایندگی گفت: از شرکت گاز استان انتظار داشتیم که در این مورد آن هم در شرایط اضطرار آلودگی هوا و در وضعیتی که سلامت مردم با تهدید روز افزون مواجه شد، هماهنگی لازم را برای این اقدام با محیط زیست انجام می داد.
محمودی افزود: البته محیط زیست با استفاده از سوخت نفت کوره مخالف است و قطعا این موضوع پیگیری خواهد شد.
وی همچنین به ادامه پایش های محیط زیست و گشت های شبانه در سطح استان برای جلوگیری از ایجاد آلودگی و برخورد با واحدهای متخلف اشاره داشت و تصریح کرد: در شرایط کنونی محیط زیست پای سلامت مردم خواهد ایستاد و با متخلفان در هرجا و جایگاهی که باشند برخورد قانونی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =