بارش‌های سنگین سیستان و بلوچستان در راه است

زاهدان - ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: براساس پیش ‌بینی‌ها با ورود و فعالیت سامانه بارشی جدید باران‌های سنگینی در نقاط مختلف استان رخ می‌دهد و در ارتفاعات بالای ۲۵۰۰ متر استان نظیر تفتان و بزمان احتمال بارش برف وجود دارد.

محسن حیدری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سامانه بارشی جدید وارد استان شده و از بعدازظهر امروز فعالیتش را آغاز می کند. البته عصر دیروز در نتیجه تشکیل ابرهای همرفتی در نقاط محدودی از سواحل شاهد رگبار باران بودیم.
وی با بیان اینکه بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود بارش ها از بعداز ظهر امروز آغاز شود، افزود: انتظار می رود تمرکز بارش ها در مناطق شمال و مرکز، ارتفاعات غربی استان و مناطق غربی دریای عمان باشد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: علاوه بر ریزش شدید باران، پدیده های رگبار و رعد و برق، وزش تندباد لحظه ای، تگرگ، بارش برف در ارتفاعات بالای ۲۵۰۰ متر، مه آلودگی، کاهش دید و سرمای هوا نیز روی خواهد داد. 
حیدری گفت: توصیه می شود با توجه به شرایط پیش رو در ترددهای جاده‌ای احتیاط و از توقف در اطراف مسیل ها و رودخانه ها و رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =