فروشندگان خودرو ، وکالت مدت دار برای نقل و انتقال تنظیم کنند

  رشت – ایرنا-  سرپرست پلیس راهور گیلان تاکید کرد: شهروندان برای خرید و فروش و نقل انتقال خودروی شان ، وکالت مدت دار به خریدار بدهند تا گرفتار مشکلات آتی ناشی از زمان دار نبودن وکالت نامه نشوند.

سرهنگ امیر طالبی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی  با ایرنا اظهار داشت: مردم قبل از هر اقدامی در نمایشگاه های مورد اعتماد اقدام به خرید و فروش خودرو نموده  و وکالت مدت دار  برای خریدار خوردو تنظیم کنند.

وی  تصریح کرد: تنظیم نکردن وکالت برای خودرو ممکن است  موجب دشواری  دسترسی به خریدار  شود و  تخلفات پس از فروش بدلیل تعویض نشدن پلاک خودرو تبعاتی را از لحاظ حقوقی و قضایی برای فروشنده داشته باشد.

وی ادامه داد:  وقتی خریدار با پلاک فروشنده در کشور تردد کند ، علاوه بر تبعات حقوقی و قضایی بدلیل  کسب نمرات  منفی می تواند موجب ابطال گواهی نامه فروشنده نیز شود.

سرهنگ طالبی اضافه کرد: متاسفانه بسیاری از شهروندان بدلیل اطلاع نداشتن از قوانین به صورت سنتی و بدون توجه به این موارد  اقدام به خرید و فروش خودرو می کنند و پس از آن متوجه می شوند که چه کار خطرناکی انجام داده اند .

وی افزود:  در این مرحله وقتی  به مراجع قضایی برای توقیف خودرو مراجعه می کنند به دلیل اینکه جرمی صورت نگرفته از  توقیف آن امتناع می شود اما مقصر را ملزم به فک پلاک می کنند.

وی با تاکید بر اینکه  مردم برا ی خرید و فروش خودروی خود حتما به نمایشگاه های معتبر مراجعه و قولنامه تنظیم کنند ، خاطر نشان کرد:  هموطنان به سایت های اینترنتی اعتماد نکنند و وکالت نامه هایشان هم مدت دار باشد .

سرپرست پلیس راهور گیلان با اشاره به اینکه اکنون از سوی مراجع قضایی با تعامل انجام شده  اختیاراتی در این زمینه به پلیس تفویض شده ، تصریح کرد: فروشندگان خودرو با در دست داشتن وکالت مدت دار می تواند به پلیس راهنمایی و رانندگی محل سکونتش مراجعه و درخوست فک پلاک را بدهد که همکاران ما به الزام فک در سامانه شماره گذاری خودرو اقدام می کنند.

سرهنگ طالبی گفت: همچنین برای پیگیری گواهی نامه ها و پلاک های مفقود شده دیگر نیازی به مراجعه به مراجع قضایی نیست و شهروندان می توانند در این رابطه نیز به پلیس راهور مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =