۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83598034
۲ نفر

برچسب‌ها

ریزش برف در همدان تا امشب ادامه دارد

همدان- ایرنا - کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان گفت: با توجه به ورود ۲ سامانه بارش‌زا از سمت جنوب و غرب، ریزش برف از شامگاه دوشنبه در مناطق مختلف این استان آغاز شده است و پیش‌بینی می‌شود تا شامگاه سه‌شنبه ادامه داشته باشد.

محمدحسن باقری‌شکیب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعات آینده،تمام ابری همراه با بارش باران و ریزش برف، مه‌آلودگی، وزش باد و کولاک در گردنه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دنبال فعالیت این سامانه ارتفاع برف در برخی ازر نقاط استان به ۳۰ سانتی‌متر نیز رسیده است.

باقری‌شکیب با بیان اینکه این سامانه موجی از هوای سرد را وارد استان می کند، عنوان کرد: در پی فعالیت این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان کاهش یافته و تا سه روز آینده دمای کمینه برخی از نقاط به هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مه‌آلودگی پدیده غالب این هفته همدان است، ادامه داد: در پی ریزش برف احتمال اختلال تردد وسایل نقلیه و آب‌گرفتگی معابر وجود دارد.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این سامانه روز چهارشنبه به تدریج از آسمان استان خارج می‌شود، ادامه داد: از این روز با افت شدید دمای هوا، یخ زدگی سطح معابر و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرهایی همچون تویسرکان بارش باران گزارش شده است، اظهار داشت: به دلیل وزش باد در نقاط شمالی استان ممکن است در گردنه آوج کولاک رخ دهد که توصیه می‌شود رانندگان امکانات زمستانی را به همراه داشته باشند.

باقری شکیب بیان کرد: با توجه به افت شدید دمای هوای استان، توصیه می‌شود گلخانه داران دمای گلخانه خود را تنظیم و کنترل کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و رزن با ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری‌شکیب اظهار داشت: دمای بیشینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای کمینه این شهر یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر گزارش شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha