۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 1425
کد خبر: 83598010
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات آموزش و پرورش در اولویت کار پژوهشی قرار گیرد

ایلام - ایرنا - مشاور پژوهش و برنامه ریزی سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکلات آموزش و پرورش باید در اولویت کارهای پژوهشی محققان و پژوهشگران قرار گیرد.

علی محبی روز سه شنبه در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر فرهنگی استان ایلام با اشاره به شعار هفته پژوهش امسال با عنوان پژوهش، خلاقیت، زندگی افزود: از محققان دعوت می شود تا مسایل و مشکلات آموزش و پرورش را در اولویت و دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه اولیا مدارس باید دانش آموزان را با پژوهش و تحقیق آشنا کنند، ادامه داد: ارایه آموزش به دانش آموزان باید طوری باشد که این افراد خلاق، جستجو گر، توانمند و بدنبال علم و دانش باشند.

وی افزود: این افراد باید از دوران مدرسه با مساله تحقیق آشنا شده و همواره بدنبال کسب علم و جدیدترین یافته های علمی باشند.

 مشاور پژوهش و برنامه ریزی سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش گفت: علم و تحقیق در دین اسلام نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است بطوریکه ۸۷ درصد آیات قرآن مربوط به کسب علم، تحقیق و پژوهش است.

به گفته محبی، با تکیه بر علم و پژوهش می توانیم بدنبال کسب الگوی استقلال علمی و پیشرفت در حوزهای مختلف صنعتی، کشاورزی، علمی، و غیره باشیم.

وی تاکید کرد: پژوهش باید مبتنی بر رویکرد فراگیر باشد بطوریکه فرد محقق بتواند مشکلات آینده را شناسایی و با انجام تحقیق راهکارهای عملیاتی آنرا پیدا کرده و ارایه دهد.

در این آیین که با حضور جمعی از فرهنگیان برگزار شد از پژوهشگران برتر فرهنگی استان تجلیل شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha