۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۰
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83597996
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش دستبرد سارقان به عابر بانک‌های هلند

تهران – به دنبال افزایش دستبرد به دستگاه‌های عابربانک(ATM) در هلند، مسئولان بانکی این کشور تصمیم به از کار انداختن عابربانک‌ها در ساعات شب گرفتند.

تارنمای خبری هلندی "ندرلند تایمز" (nltimes) با انتشار این خبر گزارش داد مردم ناگزیرند برای استفاده از عابربانک‌ها، تا صبح روز بعد برای صبر کنند.

اکثر دستگاه های خودپرداز  به دنبال دستبردهای شبانه که سارقان با انفجار انجام می دهند، طی ساعات پایانی شب تا صبح روز بعد کار نخواهند کرد.

بنابراین گزارش، مسئولان مجموعه بانک های هلند موسوم به (NVB) اعلام کردند: از این پس اکثر دستگاه های خودپرداز در این کشور از ساعت ۱۱شب تا ۷ صبح روز بعد جهت پیش گیری از دستبرد سارقان که با انجام انفجار از این دستگاه ها اقدام به سرقت می کنند، خدماتی ارائه نخواهند داد.

این گزارش می افزاید آمارها حاکی از افزایش دستبرد به عابربانک ها در هلند در سال جاری نسبت به سال گذشته دارد.

ندرلند تایمز در ادامه نوشت: مسئولان بانکی قصد آن دارند تا بیشتر دستگاه های خودپرداز را از ساختمان های مسکونی و اکثر مناطق پرجمعیت به منظور کاستن از میزان خسارات درپی انجام چنین سرقتهای انفجاری، به دیگر نقاط در سطح شهرها منتقل کنند.

تارنمای این رسانه هلندی نوشت: درحال حاضر این یک اقدام موقت بوده تا زمانی که راه حلی بهتر از سوی  بانک مرکزی هلند، وزارت دارایی و وزارت امنیت و دادگستری این کشور ارائه شود.

شمار دستگاه های خودپرداز در هلند در سال ۲۰۱۴میلادی، ۸ هزار و ۵۳۹ دستگاه و بنابر آمار دیگری که در سال ۲۰۱۷ میلادی انتشار یافت شمار این دستگاه ها با شش درصد کاهش ۷هزار و ۹۹۱ دستگاه اعلام شد.اروپام **۱۳۰۲**

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha