۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83597960
۰ نفر

برچسب‌ها

توپ کلان‌شهرها در آسمان پر ستاره کویر

کرمان - ایرنا - این روزها کویر کرمان میزبان مسابقات تیم‌های فوتسال شهرداری‌های کلان‌شهرهای کشور است و برگزاری این رقابت‌ها با برنامه ریزی انجام شده توسط دست اندرکاران و متولیان، می‌تواند بر رونق معیارهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی این استان بیفزاید.

به گزارش ایرنا، شهرداری کرمان از روز گذشته پرچم‌دار حرکت ورزشی متفاوت در سطح ملی شده که ضمن توسعه ورزش و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه، در شرایط دشوار اقتصادی کنونی می تواند از ابعاد مختلف برای این دیار مفید باشد.

حضور کلان‌شهرهای کشور در استان کرمان علاوه بر انتقال فرهنگ و تجارب مختلف در بحث ورزشی و شهری، می تواند زمینه جذب گردشگران ورزشی و معرفی قابلیت‌های استان کرمان را فراهم کند.

مسابقات فوتسال شهرداری‌های کلان‌شهرهای ایران با حضور تیم‌هایی از استان‌های اراک، اصفهان، تبریز، تهران، زاهدان، قم، کرج، کرمان، کرمانشاه، مشهد، همدان و یزد و همکاری مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران، شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمان، هیات فوتبال این استان، اداره‌کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان کرمان در این شهر در حال برگزاری است.

این مسابقات به صورت گروهی طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آذرماه امسال در سالن فجر کرمان برگزار می شود و پس از آن به مدت یک روز تور گردشگری برای تیم های حاضر در این رقابت‌ها درنظر گرفته شده و روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر هم مجموعه فرهنگی و ورزشی شهید فاضلی‌پور شهرداری کرمان میزبان دور نیمه نهایی، نهایی و اختتامیه مسابقات است.

سطح بالای مسابقات کلان‌شهرهای کشور در کرمان

رییس هیات فوتبال استان کرمان با اشاره به سطح بالای مسابقات کلانشهرهای کشور گفت: هیات فوتبال استان کرمان مسئولیت برگزاری این مسابقات را بر عهده دارد که در سه گروه (دو گروه چهارتیمی و یک گروه سه تیمی) با مجموع ۲۳ بازی انجام می‌شود.

علی قرایی با بیان اینکه تلاش کردیم که از برترین داوران خود در این رقابت‌ها استفاده کنیم گفت: لذا وظیفه نظارت بر این مسابقات را برعهده داوران لیگ برتری استان کرمان ازجمله روح الله مطهری قرار دادیم.

وی ضمن قدردانی از شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کرمان برای اهمیت به توسعه ورزش فوتبال و فوتسال، گفت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه ورزش همگانی را اخیرا از سوی معاونت فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری شاهد بودیم و هیات فوتبال استان مشتاق به برگزاری مسابقات مشارکتی با شهرداری کرمان است.

رییس هیات فوتبال استان کرمان بیان داشت: باشگاه شهرداری کرمان با وجود قدمت و تاریخچه خود، ظرفیت حضور در سطح نخست فوتبال استان کرمان را دارد که نیازمند توجه ویژه شهرداری است.

تیم‌های فوتسال کلان‌شهرها سفیران گردشگری کرمان می‌شوند

شهردار کرمان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از رایزنی و اعلام آمادگی دبیرخانه کلانشره‌های کشور و با توجه به اینکه ما طی دوره های گذشته میزبان مسابقات فوتسال کلان‌شهرهای کشور نبودیم، در اولویت میزبانی یازدهمین دوره مسابقات قرار گرفتیم و این رقابت‌ها برای نخستین‌بار در کرمان  برگزار می شود.

سیدمهران عالم‌زاده افزود: کرمان هم با توجه به باشگاه‌داری و ورزش حرفه‌ای در گذشته و سابقه ذهنی و تاریخی مردم کرمان و شهرداری ها میزبانی این مسابقات را پذیرفت زیرا برگزاری مسابقات کلانشهرهای کشور در کرمان می تواند رویدادی مناسب برای افزایش انگیزه مجموعه پرسنل و باشگاه شهرداری باشد.

وی با اشاره به رویکرد گردشگری مسابقات تاکید کرد: افراد و تیم های حاضر در مسابقات فوتسال کلان‌شهرهای کشور به عنوان سفیرانی در شهر خود، مناطق گردشگری کرمان را معرفی می‌کنند.

شهردار کرمان گفت: مهمترین اصل در برگزاری مسابقات فوتسال کلان‌شهرها اجرای بازی خوب و رعایت اخلاق و نه صرفا کسب مقام در درون خانواده شهرداری های کشور است.

وی با بیان اینکه سیاست اصلی ما توسعه ورزش همگانی درون محلات است تصریح کرد: تیم های ورزشی محلات کرمان با حمایت شورای اجتماعی شهر در هر محله ای شکل گیرد که با هم رقابت کنند و این اقدام علاوه بر شناسایی تیم های منتخب در کرمان، این تیم ها می‌توانند به عنوان نماینده شهر در برنامه‌های فوتبال کشوری مشارکت داشته باشند.

عالم‌زاده افزود: شهرداری کرمان بیشتر به دنبال ابزار حمایتی در حوزه نخبه پروری و ورزش حرفه ای است و ورزش حرفه ای رسالت و وظیفه ما نیست و از آن منع شدیم و در این راستا نباید به باشگاه داری و تیم داری بپردازیم.

وی ادامه داد: از مجموعه نخبگان ورزشی در تمامی رشته های ورزشی سطح ملی و بین المللی در لایحه ارسالی به شورای اسلامی شهر کرمان حمایت حداقلی می شود.

مسابقات فوتسال کلان‌شهرها بر ارتقای فرهنگ عمومی می‌افزاید

رییس کمیته ورزش و تفریحات سالم مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران هم گفت: یازدهمین دوره مسابقات فوتسال شهرداری های کلان‌شهرهای کشور با حضور ۱۱ تیم از استان ها به میزبانی کرمان در حال برگزاری است که برپایی این مسابقات موجب ارتقای کمی و کیفی دانش و توسعه فرهنگ ورزش عمومی می‌شود.

محمدرضا فروحی با بیان اینکه حوزه کمیته ورزش و تفریحات سالم کلان‌شهرهای کشور بیش از ۱۲ سال سابقه فعالیت دارد افزود: این کمیته برنامه های متفاوتی در حوزه ورزش کارکنان و شهروندی دارد.

وی عنوان کرد: در قالب شورای عالی ورزش شهر فعال اخیرا با همکاری وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های همگانی برنامه های خوبی برای شهروندان تدارک دیدیم.

رییس کمیته ورزش و تفریحات سالم مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران گفت: فدراسیون جهانی ورزش‌های همگانی(تافیسا) برنامه هایی برای معرفی شهر فعال دارد و معیارهای آن در تمامی زمینه های ورزشی، حمل و نقل و محیط زیست فعال برنامه ریزی شده که نیازمند یک همت جمعی و همگانی از سوی مدیران شهری و متولیان امر ازجمله فدراسیون ورزش همگانی و وزارت ورزش و جوانان است.

هدف مسابقات کلان‌شهرها معرفی ظرفیت‎های گردشگری کرمان است

همچنین مدیر ورزشی شهرداری کرمان گفت: یازدهمین دوره مسابقات فوتسال کلان‌شهرهای ایران به میزبانی شهرداری کرمان در سالن فجر بلوار جمهوری در حال برگزاری است و هدف از برگزاری این مسابقات معرفی ظرفیت های شهر کرمان برای تیم های استان ها است.

محمدرضا نارویی افزود: افراد حاضر در این رقابت ها می توانند گردشگری کرمان را با خود به استان‌ها به ارمغان ببرند و موجب معرفی کرمان شوند.

شهرداری‌ها به توسعه متوازن ورزش کرمان کمک کنند

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان نیز با بیان اینکه مجموعه اقدامات شهرداری کرمان در کنار اداره‌کل ورزش و جوانان به توسعه ورزش همگانی کمک می‌کند، عنوان کرد: شهرداری‌ها با توجه به گستردگی پهناورترین استان کشور در سراسر این استان به توسعه متوازن ورزش همگانی کمک کنند.

میثم پاریزی افزود: شهرداری کرمان در احداث زیرساخت‌های ورزش همگانی و ترویج نشاط عمومی و در بخش درون سازمانی و در حوزه مسابقات و به صورت تخصصی ورود کند زیرا توسعه ورزش موجب افزایش روحیه شادابی و نشاط عمومی در حوزه شهری و درون سازمانی می‌شود.

وی ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری کرمان برای توسعه ورزش همگانی کرمان افزود: معتقدیم این امر می‌تواند موجب رعایت توازن در بخش‌های مختلف ورزش به صورت مطلوب شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه انسان سالم محور توسعه پایدار است اضافه کرد: امیدواریم شاهد بهترین میزبانی کرمان در برگزاری مسابقات فوتسال شهرداری‌های کلانشهرهای کشور باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =