توانایی شرکت‌های دانش بنیان در تامین نیاز آزمایشگاه‌های کشور

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری طی سخنانی در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت گفت: اکنون با توجه به رشد شرکت‌های دانش بنیان، توانایی تولید و تامین نیازهای آزمایشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور در این واحدهای فناور وجود دارد.

سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از ۱۰ محصول فناورانه در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به همراه منصور غلامی وزیر علوم در جمع خبرنگاران افزود: رویکرد این نمایشگاه‌ها اکنون تغییر کرده طوری که ما شاهد دستگاه‌های پیشرفته‌ای هستیم که توسط شرکت‌های دانش بنیان به تولید رسیده است.
وی بیان کرد: ما اکنون می‌توانیم نیازهای دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها را به واسطه شرکت‌های دانش بنیان مرتفع کنیم.
ستاری اضافه کرد: علاوه بر تامین نیاز مراکز پژوهشی و دانشگاهی داخل کشور ما می‌توانیم صادرات تجهیزات آزمایشگاهی نیز داشته باشیم.
وی گفت: حوزه تجهیزات آزمایشگاهی حوزه‌ای است که شاید تا چند سال پیش کسی خیلی تصور نمی‌کرد نیاز به توسعه داشته باشد و در این حد پیشرفت کند، اما اکنون می‌توانیم مشکلات آزمایشگاهی را با تولید تجهیزات بومی به واسطه شرکت‌های دانش بنیان حل کنیم اما این نیاز به همدلی و اراده جدی دارد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دستیابی به این اهداف بدون همکاری مردم اتفاق نمی‌افتد، تاکید کرد: تکنولوژی‌های زیادی در حوزه پایش آلودگی هوا و آب نیز غیر از تجهیزات آزمایشگاهی توسط شرکت‌های دانش بنیان توسعه یافته و امیدواریم آن‌ها به مرحله کاربردی برسند.
ستاری در خصوص حمایت‌ها از خریداران تجهیزات آزمایشگاهی گفت: خریداران بخش دولتی شامل 50 درصد تخفیف می‌شوند و متقاضیان بخش خصوصی می‌توانند با استفاده از تسهیلات لیزینگ که صندوق نوآوری و شکوفایی اعطا می‌کند از نمایشگاه تجهیزات خرید داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =