هشدار اسلام آباد به ریاض نسبت به خطر نفوذ صهیونیست‌ها

اسلام آباد - ایرنا - یک روزنامه پاکستانی روز سه شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت که در جریان سفر اخیر نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان به ریاض و ابوظبی، پاکستان نسبت به تحرکات بی سروصدا رژیم صهیونیستی در عربستان، به حاکمان سعودی هشدار داد.

روزنامه اردو زبان «امت» در این گزارش بدون ذکر نام منابع افزود: نفوذ بی سر و صدا عوامل اسرائیلی در دستگاه های حکومتی آل سعود و رایزنی برخی از اعضای خانواده سلطنتی در ریاض با شرکت های امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل باعث نگرانی پاکستان شده است.

در این گزارش آمده است: در جریان سفر اخیر عمران خان به ریاض و ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان به امارات، شواهدی درخصوص تحرکات رژیم صهیونیستی در عربستان، به مقامات سعودی ارائه شد.

روزنامه امت نوشت: حاکمان سعودی درخصوص بسیاری از مسائل با نهادهای اسرائیلی رایزنی می کنند که در میان آنان مسئولان ارشد سازمان های امنیتی و جاسوسی رژیم صهیونیستی قرار دارند.

در این گزارش آمده است،طرف های اسرائیلی سعی دارند تا ولیعهد سعودی را متقاعد کنند که ارتباط نزدیک نظامی و امنیتی عربستان با پاکستان به ضرر حاکمان سعودی است و بیم آن می رود که رویکرد ارتش پاکستان که در گذشته چند بار علیه دولت های سیاسی در این کشور دست به کودتا زده، به ارتش سعودی نیز رخنه کنند و به این ترتیب بقای سلطنت حاکمان سعودی به خطر خواهد افتاد.

روزنامه اردو زبان پاکستان مدعی شد،آمریکا و اسرائیلاز حضور نظامیان پاکستان در عربستان به ویژه فرماندهی ائتلاف خودساخته سعودی از جانب ژنرال راحیل شریف فرمانده سابق ارتش پاکستان، ناخرسندند.

تاکنون هیچ منبع رسمی پاکستان و یا رسانه های دولتی این کشور چنین موضوعی را منعکس نکرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =