زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی کمک هزینه اسکان موقت دریافت کردند

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، تاکنون تعداد دو هزار و ۶۴۸ نفر از زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی متقاضی دریافت کمک‌ هزینه اسکان موقت بوده‌اند که تعداد دو هزار و ۶۲۹ نفر آن را دریافت کرده‌اند.

اسماعیل نجار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بحران ایرنا با اعلام این مطلب افزود: بر اثر وقوع زلزله هفدهم آبان ۹۸ در استان آذربایجان شرقی به تعداد پنج هزار واحد مسکونی و تجاری روستایی در ۱۰۶ روستا از شهرستان‌های میانه و سراب خسارت وارد شد که از این میان تعداد سه هزار واحد مسکونی نیازمند بازسازی و تعداد دو هزار واحد نیاز به تعمیر دارند.

وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی، تعداد روستاهای آسیب‌دیده در شهرستان میانه ۶۱ روستا و شهرستان سراب ۴۵ روستا و در مجموع ۱۰۶ روستا ثبت و گزارش شده که تعداد واحدهای روستایی نیازمند بازسازی در شهرستان میانه ۲ هزار و احد و در شهرستان سراب هزار واحد و در مجموع سه هزار واحد است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: همچنین تعداد واحدهای آوار برداری شده در شهرستان میانه ۷۹۷ واحد و در شهرستان سراب ۵۸۹ واحد و در مجموع هزار و ۳۸۶ واحد است.

نجار اضافه کرد: تعداد واحد معرفی شده به بانک نیز در شهرستان میانه ۴۴۰ واحد و در شهرستان سراب ۱۰۰ واحد و در مجموع ۵۵۰ واحد است.

معاون وزیر کشور گفت: تعداد عقد قرارداد با بانک در شهرستان میانه ۲۲۰ مورد و در شهرستان سراب ۱۰۰ مورد و در مجموع ۳۲۰ مورد بوده است.

وی افزود: همچنین اکنون عملیات احداث ۲۴۹ اتاقک به مساحت ۱۲ متر مربع اتمام یافته، تعداد ۶۰ دستگاه کانکس بجای اتاقک تحویل متقاضیان شده و تعداد ۲۳۷ دستگاه کانکس سیار به مناطق آسیب‌دیده ارسال شده است.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

در زمین لرزه ۵ و ۹ ریشتری ۱۷ آبان حدود پنج هزار واحد مسکونی روستایی در شهرستانهای میانه و سراب تخریب شده و یا خسارت دید.

این زمین لرزه پنج فوتی و حدود ۶۰۰ مصدوم داشت که فقط ۳۲ نفر از مصدومان در بیمارستان ها و مراکز درمانی بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند.

مرکز زمین لرزه نیز روستای «ورنکش» در ۲۰ کیلومتری شمال شهر میانه و در دامنه جنوبی ارتفاعات «بزقوش» بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =