۹۰ درصد شبکه برق شیروان به کابل خودنگهدار مجهز شد

بجنورد- ایرنا- مدیر شرکت توزیع برق شیروان گفت: با هدف کاهش تلفات انرژی، تاکنون، ۹۰ درصد از شبکه سیمی برق این شهرستان به کابل‌های خودنگهدار تبدیل شده است.

امیر معروف روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تجهیز ۵۰ کیلومتر دیگر از طول شبکه به کابل خودنگهدار نیز تا ۲ ماه آینده اجرا خواهد شد، اظهار داشت: کاهش خاموشی، رفع ضعف ولتاژ مشترکان، جمع‌آوری انشعاب‌های غیرمجاز، کاهش تلفات و جلوگیری از سرقت انرژی از جمله مزایای اجرای کابل خودنگهدار است.

وی با اشاره به اعتبارات این شرکت طی سال جاری گفت: امسال از محل اعتبارات استانی، ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای طرح های شرکت برق شیروان ابلاغ شده که امیدواریم جذب آن بالای ۸۰ درصد باشد تا بتوان اقدامات بهتری در سطح مناطق شهری و روستایی صورت داد.

معروف افزود: سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای شرکت برق شیروان ابلاغ شده بود که از این میزان، ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته و جذب شد.

مدیر شرکت توزیع برق شیروان گفت: پارسال از محل اعتبارات سرمایه ای شرکت نیز ۶۳ میلیارد ریال اعتبار جذب شد که برای امسال پیش بینی شده میزان جذب اعتبارات این بخش تا ۱۰۰ میلیارد ریال هم برسد.

مجموع مشترکان برق در شهرستان شیروان ۶۴ هزار نفر است که از این تعداد ۴۴ هزار مشترک شهری و ۲۰ هزار مشترک روستایی اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =