۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83597587
۰ نفر

برچسب‌ها

فروش ۵۰۰ میلیارد تومانی محصولات دانش‌بنیان در ۶ دوره نمایشگاه ایران ساخت

تهران-ایرنا- رییس هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت (ایرانlab) گفت: در ۶ دوره قبلی برگزاری این نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۵۰۰  میلیارد تومان فروش محصولات فناورانه داشته‌اند.

پیمان صالحی روز سه شنبه در آیین آغاز به کار همزمان هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار افزود: این محصولات اکنون در مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه ها استفاده می شود و از این رقم فروش معاونت علمی و فناوری با پرداخت  حدود ۳۵ درصد یارانه از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کرده است.
صالحی افزود: در سال ۹۲ در اولین دوره نمایشگاه ۳۸ میلیارد تومان تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به فروش رسیده و این مبلغ در سال ۹۷ بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی تاکید کرد: ۳۷ درصد تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به فروش رفته در نمایشگاه تجهیزات در تهران و مابقی در مراکز آموزشی و پژوهشی شهرستان ها مستقر شده است.
صالحی با بیان اینکه هر ساله به دنبال بازار بین المللی برای تجهیزات و مواد آزمایشگاهی هستیم، گفت: همواره معاونت علمی و فناوری برای خرید این تجهیزات از دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی زیر مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مراکز و موسسات تحقیقاتی زیر مجموعه جهاد کشاورزی، دانشگاه آزاد، مراکز آموزشی و پژوهشی وابسته به دستگاه های اجرایی، مدارس و پژوهش سراهای دانش آموزی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و جهاد دانشگاهی حمایت بلاعوض کرده است.
صالحی گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته از محصولات بر اساس سطح بندی انجام شده حمایت ها صورت می‌گیرد، حمایت ها برای محصولات سطح یک از ۴۰ تا ۵۰ درصد تخفیف، محصولات سطح دو ۲۵ درصد و محصولات سطح سه ۱۰ درصد تخفیف برخوردار می شوند.
وی افزود: همچنین در این دوره تسهیلات لیزینگ ۸ تا ۱۰ درصدی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به خریداران محصولات دانش بنیان ارائه می شود.
وی بیان کرد: همچنین ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات با کارمزد کم برای تشویق شرکت ها به فروش بدون یارانه از دیگر تخفیف های نمایشگاهی این دوره از نمایشگاه تجهیزات به شمار می رود.
صالحی با بیان اینکه یکی از مشکلات شرکت های دانش بنیان همواره دریافت مجوزها و استانداردها است، گفت: ما درصدد بر آمدیم تا با همکاری سازمان استاندارد مشکلات شرکت ها را در این زمینه با صدور گواهینامه انطباق مرتفع کنیم.
وی اظهار داشت: در هفتمین دوره از نمایشگاه ۵۲۰ شرکت برای حضور در نمایشگاه تمایل داشتند که ۶۷ درصد حائز شرایط بودند از این رو ۳۵۰ شرکت با بیش از ۱۰ هزار محصول در این نمایشگاه حضور دارند.

هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران (ایران lab) و بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از ۲۶ تا ۲۹ آذر ماه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ بعدازظهر برای بازدید عموم دایر است.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =