۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۶
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83597549
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس پلیس راه: جاده‌های استان سمنان لغزنده است

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: برخی جاده‌های استان با تداوم سامانه بارشی لغزنده است و در برخی جاده‌ها به دلیل مه‌آلودگی دید افقی کاهش یافته است.

سرهنگ تقی کبیری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: جاده سمنان- گرمسار در مسیر زائران امام رضا(ع) به دلیل بارش باران لغزنده است و ضرورت دارد رانندگان برای حفظ جان خود و سرنشینان خودرو با احتیاط و سرعت مطمئن رانندگی کنند.

وی ادامه داد: مه‌آلودگی در گردنه آهوان واقع در جاده سمنان به دامغان نیز دید افقی را کاهش داده و ضروریست رانندگان با تجهیزات کامل در این مسیر تردد داشته باشند.

وی بیان کرد: بارش خفیف برف در محور شهمیرزاد به فولادمحله و هوای ابری در گردنه خوش ییلاق شاهرود گزارش شده است.

کبیری یادآور شد: رانندگان وسایل نقلیه در هنگام تردد زنجیرچرخ، لباس گرم، سوخت کامل و مواد خوراکی فاسدنشدنی به همراه داشته باشند.

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه راه‌های نقاط کوهستانی و دیگر نقاط استان با وجود بارش برف و باران مسدود نیست، گفت: رانندگان با احتیاط کامل و رعایت فاصله طولی در محورهای سمنان تردد کنند.

براساس گزارش هواشناسی، ناپایداری‌ و بارندگی ها در نقاط مختلف استان سمنان با حضور سامانه جوی تا پایان هفته ادامه دارد و در روز چهارشنبه تشدید می شود.

استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار کیلومتر راه روستایی دارد.

بر اساس تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی، با ورود سامانه بارشی فعال به استان سمنان از اواخر وقت دیروز بیست و پنجم آذر سالجاری بارش باران، کاهش دمای هوا و وزش باد، در برخی نقاط تگرگ و رعد و برق و در نواحی کوهستانی و سردسیر و با شدت بیشتر در ارتفاعات شمال غربی بارش باران و برف و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

اخبار مرتبط