پیش‌بینی احتمال آبگرفتگی و سیلاب در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- همزمان با بارش برف و باران از صبح امروز ۲۶ آذر در خراسان رضوی اداره‌کل هواشناسی پیش‌بینی کرد بلرشها در سطح استان همراه با آبگرفتگی معابر، سیلابی‌ شدن مسیلها، کولاک برف، تشکیل مه غلیظ و افت دمای هوا خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی روز سه‌شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: بارشهای پیش‌بینی شده  در استان از عصر امروز شدت گرفته و تا روز چهارشنبه ۲۷ آذر بیشتر مناطق خراسان رضوی را فرا می‌گیرد. 
مرتضی اثمری افزود: با شروع فعالیت این موج بارشی، سرعت وزش باد نیز به ویژه در مناطق جنوب جنوبی و شرقی خراسان رضوی شدت می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس طی امشب تا صبح فردا بارشها در نواحی سردسیر و جاده‌های کوهستانی خراسان رضوی به شکل برف رخ خواهد داد. 

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی همچنین در خصوص احتمال آبگرفتگی و ایجاد روان‌آب و سیلاب، کاهش دید بر اثر تشکیل مه غلیط و همچنین لغزندگی سطح جاده‌ها بر اثر بارش برف و باران هشدار داد.
وی به روند کاهش دمای هوا از دیروز تا ۷۲ ساعت آینده در خراسان رضوی نیز اشاره و بیان کرد: بر این اساس بیشینه دمای هوای مشهد در همین مدت به میزان ۹ درجه کاهش می‌یابد به طوری که بیشینه دمای دیروز هوای این شهر ۱۶ درجه سلسیوس بود که برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آتی به ترتیب ۱۱ و هفت درجه پیش‌بینی شده است.
قوچان با کمینه دمای هوای سه درجه زیر صفر و مه‌ولات با بیشینه دمای ۱۷ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت گذشته بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =