اخبار کوتاه از مجلس

تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز سه‌شنبه خود به تشریح موضوعاتی درخصوص مسائل مختلف و شرایط کنونی کشور پرداختند.

محمود صادقی نماینده مردم تهران درمجلس در نطق میان دستور امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: مطمئن باشیم پاسخگویی مسئولان به مردم موجب تقویت اعتماد عمومی به نظام می‌شود و به هیچ چیزی آسیبی نمی‌رساند.
وی مطرح کرد: چرا با نگاه‌های امنیتی، بروز اعتراض‌ها در این شهرها را به سازماندهی بیگانگان نسبت می‌دهیم؟ چرا به جای کنترل هزینه‌های عمومی نظام و حذف موازی کاری‌ها، دوباره کاری‌ها، پراکنده‌کاری‌ها و کاهش فساد در معاملات دولتی بار فشار ناشی از کسری بودجه را به مردم تحمیل می‌کنیم؟ مردم به درستی شعار می‌دهند «یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه. بفهمیم خواسته مردم را. 
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امیدوارم این حوادث درسی باشد برای اصلاح سیاست‌ها و روش‌های حکمرانی، عنوان کرد: راه درست اصلاح این است که اجازه دهیم نقش و کار ویژه هر نهادی به درستی در آن نهاد ایفا شود. بگذاریم مجلس کار خود را بکند؛ قانونگذاری کند و بر اجرای قانون نظارت کند و دولت در چارچوب قوانین، مصوبات مجلس را اجرا کند و دستگاه‌های قضایی در چارچوب قانون به حل و فصل منازعات و اختلافات پردازد.

امروز هیچ امری مهمتر از تقویت وحدت ملی نیست
محمد جواد فتحی نماینده تهران نیز در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: ای کاش علاوه بر طرح حذف مجازات اعدام و حبس ابد در قانون مبارزه با مواد مخدر، طرح‌های عفو عمومی، تسهیل ورود ایرانیان خارج کشور، شفافیت آرای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ادغام دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، اصلاح ساختار نظام اداری کشور، اصلاح تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری، طرح تضمین امنیت اجتماعات، طرح تکریم آسیب‌دیدگان اجتماعی، طرح واگذاری موسسات اطلاعات، کیهان، همشهری، ایران و جام جم به بخش خصوصی و طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری به نتیجه می‌رسید که امیدواریم در این فرصت باقی‌مانده مجلس شورای اسلامی به نتیجه برسد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: به لحاظ آرمان‌هایی که برای این دوره داشتم و این احساسی که فکر می‌کنم در این چهار سال به آن نتیجه مورد نظر خود نرسیدم از ثبت‌نام در دوره انتخابات مجلس یازدهم منصرف شدم.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: امروز هیچ امری مهمتر از تقویت وحدت ملی نیست. دشمنان به دنبال ایجاد شکاف میان صفوف ملت هستند. آمریکا، اروپا، روسیه و چین همه به دنبال منافع خود بوده و دلسوز ما نیستند.

فتحی اضافه کرد: در شرایط شعب ابی‌طالب قرار داریم، ولی شرایط فتح مکه را نیز شاهد خواهیم بود. لازم است مردم از نیازمندان و محرومان دستگیری کنند و به وضعیت اقوام و همسایگان خود بی‌تفاوت نباشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =