۲۳  پژوهشگر و فناور برگزیده کشور تجلیل شدند

تهران- ایرنا- ۲۳ پژوهشگر و فناور برتر کشور امروز سه‌شنبه با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد تجلیل قرار گرفتند.

در هفته پژوهش و در حاشیه مراسم آغاز به‌کار بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری(فن بازار) و هفتمین نمایشگاه ایران ساخت، از ۱۷ پژوهشگر و ۶ فناور برگزیده کشوری با اهدای لوح، تجلیل به عمل آمد.  
اسامی پژوهشگران برگزیدگان کشوری سال ۹۸:

ناصر آق در رشته شیلات تکثیر و پرورش آبزیان از دانشگاه ارومیه، مریم هاشمی در رشته بیوتکنولوژی از پژوهشگاه بیوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی، بابک قنبرزاده در رشته صنایع غذایی از دانشگاه تبریز، محمدرضا تابنده در رشته بیوشیمی بالینی از دانشگاه شهید چمران اهواز، فرزانه فرخ فر در رشته گرافیک و ارتباط تصویری از دانشگاه نیشابور و تقی پورنامداریان در رشته زبان و ادبیات فارسی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است.
همچنین از محمدرضا شفیعی کدکنی در رشته زبان و ادبیات فارسی از  دانشگاه تهران، پیام حنفی‌زاده در رشته مدیریت صنایع از دانشگاه علامه طباطبایی،
جمشید آقایی در رشته برق_ قدرت از دانشگاه صنعتی شیراز، علی‌اکبر زینتی زاده لرستانی در رشته مهندسی محیط زیست از دانشگاه رازی، سعید بلالایی در رشته شیمی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، رضا عسگری در رشته فیزیک از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، محمد تاتار در رشته ژئو فیزیک از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، سید غلامرضا موسوی در رشته بهداشت محیط از دانشگاه تربیت مدرس، محمودرضا جعفری در رشته داروسازی فارماسیوتیگس از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فرشاد فرزادفر در رشته اپیدمیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و علی منتظری در رشته اپیدمیولوژی از پژوهشکده علوم بهداشت جهاد دانشگاهی هستند.  

اسامی فناوران برتر کشوری سال ۹۸ :

محمد دورعلی از دانشگاه تربیت مدرس، افشین قنبرزاده از دانشگاه شهید چمران اهواز، علی اصغر جعفری از دانشگاه مرکز رشد سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، محمدرضا هاتف از پارک علم و فناوری خراسان رضوی، محمدحسین طیب‌پور از  پارک علم و فناوری یزد، سیدمهدی موسوی از مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان.

این افراد از بین ۲۴۰ پژوهشگر و ۱۴۰ فناور انتخاب شدند.

در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار که از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران برپاست، بیش از ۳۵۰۰ محصول پژوهشی و فناورانه عرضه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =