اعدام طراح اصلی حمله مرگبار به دانش آموزان پاکستانی در پیشاور

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با پنجمین سالگرد حمله مرگبار تروریست های گروه تحریک طالبان به مدرسه ای در شهر «پیشاور» پاکستان که دست کم ۱۴۰ کشته برجای گذاشت، ارتش این کشور از اجرای حکم اعدام طراح اصلی این اقدام تروریستی خبر داد.

رسانه های پاکستانی روز سه شنبه گزارش دادند: به رغم اعدام چهار نفر از عاملان حمله به مدرسه پیشاور در اولین سالگرد این حادثه و همچنین اجرای حکم قصاص طراح اصلی آن، امروز و پس از گذشت پنج سال از آن حادثه دلخراش داغ قربانیان آن همچنان در دل بازماندان به ویژه والدین دانش آموزان از دست رفته تازه است.

تقریبا یک سال بعد از حمله تروریستی مرگبار و بی سابقه به مدرسه پیشاور چهار نفر از عاملان این حمله تروریستی در یازدهم آذر ۱۳۹۴ در زندان شهر «کوهات» واقع در ایالت خیبرپختونخوا پاکستان به دار آویخته شدند.

دولت وقت پاکستان یک روز پس از وقوع حمله تروریستی مرگبار به مدرسه ای در شهر پیشاور در ۲۵ آذر ۹۳ که منجر به کشته شدن بیش از ۱۴۰ نفر که ۱۳۰ تن آنان دانش آموز بودند، اجرای حکم مجازات مرگ را برای افرادی که در حملات تروریستی در این کشور دست داشته اند، تصویب کرد.

رئیس جمهوری، نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان طی پیام های خود به مناسبت پنجمین سالگرد حمله طالبان به مدرسه پیشاور گفتند: این فاجعه فراموش شدنی نیست و تمام مردم پاکستان مدیون قربانیان حمله پیشاور و خانواده های آنان هستند.

ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان تاکید کرد: این کشور راه طولانی را برای مبارزه با تروریسم طی کرد و تنها با اتحاد و یکپارچی می توان به اهداف صلح و توسعه دائمی دست پیدا کرد.

بعد از فاجعه حمله به دانش آموزان مدرسه پیشاور که شوک شدید به پاکستان و جامعه جهانی وارد کرد، دولت و ارتش پاکستان تصمیم های جدید و سخت گیرانه ای برای مبارزه با تروریسم در این کشور اتخاذ کردند که تشکیل دادگاه های نظامی ویژه محاکمه موثر و سریع تروریست ها، لغو قانون ممنوعیت اعدام در این کشور و تصویب طرحی ملی با عنوان طرح ملی مبارزه با تروریسم، بخشی از این تصمیم ها و اقدامات محسوب می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha