۲۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۷:۲۴
کد خبرنگار: 926
کد خبر: 83597275
۰ نفر

برچسب‌ها

اسکله‌های گردشگری قشم روز سه شنبه تعطیل است

قشم- ایرنا- اسکله های گردشگری جزیره قشم به دلیل فعالیت سامانه بارشی، افزایش سرعت لحظه ای باد و مواج شدن دریا روز سه شنبه به طور کامل تعطیل است.

رییس بنادر و دریانوردی قشم روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بنا بر وضعیت جوی حاکم بر جو شهرستان قشم، شناورهای گردشگری در اسکله های گردشگری شیب درازو کندالو برای سفرهای تفریحی به سمت جزیره هنگام و خلیج دلفین ها جلوگیری شد.
علی اشتری افزود: امنیت جانی مسافران در درجه نخست اهمیت قرار دارد و از این رو گردشگران از تجمع در این اسکله‌ها خودداری کنند.
وی ادامه داد: فعالیت اسکله های‌ مسافری و تردد لندینگ کرافت‌ها در مسیر بنادر پهل و لافت در حال انجام است.
رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی امکان اخلال در فعالیت اسکله های مسافری نیز وجود دارد.
وی افزود: از این رو به مسافران و گردشگران توصیه می شود برنامه ریزی دقیقی جهت تردد خود داشته باشند.
هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =