بازکردن گره ترافیکی ۶۶ نقطه شهر مشهد در دستور کار است

مشهد- ایرنا- معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: بازکردن گره‌های ترافیکی از اولویت‌های این معاونت است که در این خصوص گره‌های ترافیکی شهر در ۴۲ نقطه باز شده و باز کردن گره های ترافیکی ۶۶ نقطه دیگر نیز در دستور کار است.

خلیل‌الله کاظمی شامگاه دوشنبه در سیزدهمین همایش حمل و نقل و ترافیک در مشهد افزود: طبق رویکرد جدید این معاونت، ایجاد تقاطع در هسته مرکزی شهر و خیابان‌های اصلی جز در موارد ضرورت انجام نمی‌شود و تقاطع‌ها در محدوده ۱۰۰ متری اجرا خواهند شد که در این راستا احداث پنج تقاطع در رینگ ۱۰۰ متری برای سال آینده برنامه‌ریزی شده‌ است.
وی اضافه کرد: هر پروژه‌ای نیاز به الزاماتی دارد و هماهنگی بین دستگاهی و بستر سازی از این الزامات است.
کاظمی تصریح‌ کرد: در مشهد و خراسان رضوی هماهنگی بین دستگاهی خوبی وجود  دارد و شورای شهر مشهد نیز با دراختیار قرار دادن ۱۰ هزار میلیارد ریال در بودجه امسال در حوزه عمرانی و حمل و نقل به استثنای حوزه قطار شهری، بسترسازی مناسبی کرده‌ است.
رییس کمیسیون حمل ونقل شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این همایش گفت: حمل و نقل، موتور توسعه در هر منطقه‌ای است.
مجتبی بهاروند افزود: در شورای شهر مشهد نیز توجه ویژه‌ای به حوزه حمل ونقل و حمل ونقل انسان‌ محور شده و طرح‌ها و برنامه‌های مرتبط با نظر کارشناسان تهیه و تدوین می‌شود.
رییس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: موضوع ترافیک برای امنیت و سلامت محیط زیست مهم و اساسی است .
محمد حسین شرکا افزود: یک پروژه پیش از ورود به کمیسیون ماده پنج باید از نظر مباحث ترافیکی کارشناسی شود زیرا این مهم از الزامات حقوق و قوانین شهروندی است.
مسوول کمیته همگانی فدراسیون دوچرخه‌سواری جمهوری اسلامی ایران نیز در این همایش اظهار داشت: شهر مشهد در دو سال اخیر رتبه نخست توسعه دوچرخه سواری در کشور را به خود اختصاص داده‌است.
آلن پطروسیان افزود: امروز محمد رضا کلائی شهردار مشهد و خلیل کاطمی معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به عنوان سفیران دوچرخه‌سواری همگانی ایران معرفی می‌شوند.
همچنین در این مراسم قراردادی بین شهرداری مشهد و بخش خصوصی با رویکرد مطالعات برقی سازی خط بی. آر.تی مشهد، تولید اولین اتوبوس برقی در کشور و ساخت خودروهای برقی منعقد شد.
همچنین در این همایش جایزه بین‌المللی اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل (UITP) به شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد توسط نماینده این اتحادیه به وحید مبین مقدم مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد اهدا شد.
در ارزیابی انجام شده توسط اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل، اقدامات شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد در همایش دوسالانه این اتحادیه مورد بررسی قرار گرفته و شرکت بهره برداری قطار شهری مشهد در بخش تعالی سازمانی و عملیاتی موفق به دریافت جایزه بین المللی شده بود.
۲۶ آذر ماه به عنوان روز ملی حمل و نقل نام‌گذاری شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =