۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83597132
۰ نفر

برچسب‌ها

انقلاب اسلامی در مسیر رشد و شکوفایی  قرار گرفته است

بوشهر- ایرنا- فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: انقلاب اسلامی در مسیر رشد، شکوفایی و بالندگی در کنار عزت و اقتدار روزافزون منشور گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب ترسیم شده قرار گرفته است.

سردار علی رزمجو شامگاه دوشنبه در نهمین یادواره سرداران و ۸۵ شهید شهرستان دیلم از توابع استان بوشهر افزود: ارزش‌هایی که شهدای والامقام و آزادگان قهرمان در زندان‌های رژیم بعث عراق و جانبازان تقدیم به انقلاب کردند بر اساس ایثار، فداکاری، جهاد، ایمان، شهادت و ولایتمداری بوده است.

وی بیان کرد: تبیین و شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت از مکانیزم‌های دفاعی مکتب اسلام برای مسلح کردن قشرهای مختلف مردم با وفا در برابر هجوم بی‌رحمانه دشمنان انقلاب اسلامی است.

رزمجو با اعلام این که شهادت غایت مقصود اولیا الهی و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است، گفت: هیجان عشق و اشتیاق به لقای حق و عشق به خدا گاهی انسان‌ها را به جایی می‌رساند که دلدادگان توان کتمان و فراموشی آن را ندارند و بی‌صبرانه به میدان نبرد حرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: شهدا در صحنه کارزار دفاع از دین و انقلاب اسلامی حضوری حماسی پیدا کرده و با جان و مال در این عرصه سر از پا نمی‌شناختند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: هر کسی ارتباط با خدا، ائمه و شهیدان داشته باشد خداوند عزت روزافزون در زندگی شخصی و شغلی همراه با نعمت‌های فراوان برای این افراد و جامعه ارزانی می‌فرماید.

رزمجو گفت: اگر پیام‌ها و وصیت‌نامه‌های شهدا به‌عنوان گنجینه‌های انقلاب مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد مشخص می‌شود این آثار منبع مهمی برای شناخت قشرهای گوناگون در مسئولیت‌های مختلف باشند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر یادآورشد: اصولی‌ترین عنصر ذاتی شهید، معنویت اوست که جامعه را در مسیر و هدایت جهاد فی سبیل الله قرار می‌دهد.

وی عنوان کرد: وجود ۲هزار و ۱۲۱ شهید در استان بوشهر به تناسب جمعیت این استان در دوران دفاع مقدس، آمار قابل توجهی است که وصیت‌نامه‌ها و پیام‌های آنان می‌تواند ما را به سمت قله های فضلیت و شرافت هدایت کنند.

رزمجو گفت: شهدا در فرآیند طولانی و شرایط سخت جنگ رشد کرده و سپس به اوج کرامت انسانی که همان شهادت است رسیدند اما تکلیف همه ما در مقابل دفاع از خون این افراد و ارزش هایی که برای ما ارمغان آوردند، بسیار سنگین است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر ادامه داد: اگر امروز امنیت کاملی در سراسر کشور از جمله این استان حاکم است باید قدرشناس ارزش‌هایی باشیم که شهدا برای ما به ارمغان آورده اند.

وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم با مقامات استانی و کشوری برای برگزاری کنگره سرداران و ۲هزار و ۱۲۱ شهید استان بوشهر گفت: این یادواره در ۲۵ دیماه برگزار می‌شود.

رزمجو افزود: شورای سیاستگذاری کنگره شهدای استان بوشهر با مسئولیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و ستاد اجرایی کنگره به ریاست استاندار استان و سازماندهی ۲۱ کمیته تخصصی انجام شده است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: یکی از اصولی‌ترین سیاست‌های اجرایی یادواره شهدا در شهرستان‌ها و مرکز استان این است که در این آئین ها هیچ حرکت سیاسی با هر سلیقه فکری انجام نشود و فضا را برای هر گونه سوء استفاده بسته‌ایم.

امام جمعه شهرستان دیلم گفت: شهرستان دیلم محل عبور همه رزمندگان استان بوشهر به مناطق جتگی و عملیاتی در دوان دفاع مقدس بوده است.

حجت‌الاسلام محمود اسدی افزود: برخی از این رزمندگان اسلام جان خود را در راه خدا تقدیم کرده و برخی نیز ماندگار شدند تا پیام شهدا را به نسل‌های بعد منتقل کنند.

وی یادآورشد: هدف شهدا و رزمندگان زنده نگه داشتن راه و دین خدا بوده و در آن تردیدی نداشتند.

اسدی افزود: شهدا مصداق شعار الهی هستند که راه خدا را زنده نگه داشته و در این راه جز انجام تکلیف چیزی را نشناختند.

وی اضافه کرد: حضور گسترده مردم دیلم در یادواره شهدای این شهرستان برای قدردانی از شهدا و خانواده‌های معظم آنهاست تا این پیام را منتقل کنند که ادامه دهنده راه آنها هستند.

امام جمعه شهرستان دیلم با اعلام این که شهدا بر گردن همه مردم حق دارند گفت: مهمترین هدف برگزاری یادواره شهدا، دمیدن روحیه انقلابی به کالبد جامعه و زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =