تلاش مدیران بویراحمد در جذب اعتبارات بازآفرینی شهری ضروری است

یاسوج - ایرنا - معاون اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در صورت عدم جذب اعتبارات بازآفرینی شهری از سوی مسئولان بویراحمد این تسهیلات به خزانه برگشت داده خواهد شد.

سید نوید موسوی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت:  ۱۱ میلیارد ریال اعتبار به  ۱۲ طرح بازآفرینی در بویراحمد اختصاص یافت.

وی بیان کرد:  مدیران اجرایی شهرستان بویراحمد باید اعتبارات تخصیص یافته را در محل های مناسب هزینه و از برگشت این اعتبارات به خزانه جلوگیری کنند.

زیرسازی و آسفالت منطقه شرف آباد، مهریان و حفاری های آب و فاضلاب در منطقه دولت آباد و محمود آباد را از مهم ترین طرح‌های در دست اجرا در حوزه بازآفرینی شهری یاسوج است.

موسوی افزود: کهگیلویه وبویراحمد در زمینه اقدام مشترک ستاد بازآفرینی در کشور رتبه چهارم را دارد.
معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال جاری ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات بازآفرینی شهری به شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در این استان اختصاص یافت.

موسوی تصریح کرد:  از این میزان اعتبار اختصاص یافته تاکنون بیش از ۲۵ درصد تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: از این محل امسال باید ۲۴ طرح بازآفرینی شهری در یاسوج، دهدشت و گچساران اجرا شود.

۱۵۹هزار نفر از جمعیت شهرهای مختلف استان از جمله یاسوج، دوگنبدان و دهدشت در سکونتگاه‌های ناکارآمد و بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

۲ هزار و ۸۲ هکتار سکونت‌گاه غیر رسمی و بافت فرسوده در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع یک درصد مساحت کشور را دارد و یکی از کوچک‌ترین استان‌های کشور است.

این استان ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۵۴ درصد آن در شهرها و ۴۶ درصد در روستاها زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =