۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 83597039
۰ نفر

برچسب‌ها

طلاب مشهدی پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی را خواستار شدند

مشهد- ایرنا- ۴۰۰ نفر از طلاب حوزه های علمیه مشهد در نامه ای خطاب به وزیر امور خارجه خواهان پیگیری جدی‌تر وضعیت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه شدند.

در نامه طلاب مشهد به ظریف که دوشنبه شب در فضای مجازی منتشر شد آمده است همان گونه که مستحضر هستید در ادامه سیاستهای غیر قانونی و ضد حقوق بشری رژیم نیجریه و در روز پنج شنبه پنجم دسامبر ۲۰۱۹ شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و همسر او با حکم دادگاه عالی ایالت کادونا به زندان منتقل شده‌اند.

"این اقدام ظالمانه در حالی صورت گرفته که شرایط جسمی زکزاکی بعد از چند سال بازداشت غیرقانونی و مجروحیت حاصل از فاجعه زاریا به شدت وخیم است و این اقدام در عمل به معنای امضا کردن حکم اعدام شیخ زکزاکی است."

در ادامه این نامه آمده است:  شاید اگر در مذاکرات با دولت نیجریه نسبت به مساله شیخ زکزاکی صراحت و شجاعت کافی را داشتیم، دولت نیجریه دست به چنین جسارتی نمی زد. حال آیا این امکان وجود ندارد که از ظرفیت روابط اقتصادی دو کشور برای فراهم آوردن موجبات رهایی شیخ زکزاکی استفاده شود؟ چه طور می‌توان به ثمردهی رایزنی‌ها و پیگیری‌های وزارت خارجه امید داشت وقتی می‌بینیم با گذشت چهار سال، نه تنها حال ایشان بهبود نیافته، که روز به روز سخت‌گیری ها بیشتر شده و وضعیت جسمانی ایشان وخیم‌تر گشته است؟ آیا وقت آن نرسیده که وزارت خارجه، صریح و شفاف در برابر گستاخی‌های دولت و ارتش سفاک نیجریه موضع بگیرد؟"

در نامه طلاب حوزه های علمیه مشهد آمده است: آیا بر اساس اصول "عزت، حکمت و مصلحت"  عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی و نفوذ معنوی انقلاب اسلامی در قلب میلیون‌ها انسان مسلمان و مستضعف، در چارچوب منافع ملی جایی ندارد؟ مگر غیر این است که در دنیای امروز نظام سلطه و بسیاری دیگر از کشورهای مطرح در پی آن هستند که با هزینه های چندین میلیارد دلاری و با استفاده از قدرت رسانه‌ای خود قلوب ملتها را با خود همراه کنند؟ پس چگونه ممکن است که عده ای در نظام جمهوری اسلامی، عمق راهبردی بالفعل و نفوذ معنوی انقلاب اسلامی را که برخاسته از ایمان اسلامی و فطرت توحیدی است و نه پروپاگاندای رسانه ای، بی ارزش تلقی کرده و آن را در تضاد با منافع ملی قلمداد می کنند؟ آیا این نگاهبرخی مسوولان با منافع ملی ایران اسلامی در تضاد نیست؟

"با این همه اما در شرایط کنونی که هر لحظه ممکن است با خبر شهادت مظلومانه شیخ زکزاکی در زندان، خسارتی جبران ناپذیر پدید آید دیگر هیچ گونه توجیهی از مسوولان امر پذیرفته نیست و از دولت جمهوری اسلامی ایران و به ویژه دستگاه دیپلماسی انتظار می رود که از تمام توان خود در جهت حفاظت از جان این رهبر مصلح و اسطوره مقاومت و پایان دادن به بازداشت غیرقانونی ایشان اقدام کند و به صرف صدور بیانیه و یا محکوم کردن اکتفا ننماید."

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha