سران امریکا و انگلیس درباره اهمیت روابط دو کشور گفت‌وگو کردند

لندن – ایرنا – رهبران انگلیس و آمریکا روز دوشنبه به‌صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو و درباره اهمیت روابط دو جانبه از جمله گسترش همکاری‌های تجاری و امنیتی تبادل نظر کردند.

یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس با اعلام این خبر افزود دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، پیروزی بوریس جانسون در انتخابات پارلمانی را تبریک گفت.

در جریان انتخابات پنجشنبه گذشته، حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون موفق شد اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را تصاحب کند. به این ترتیب جانسون به مدت ۵ سال سکان دولت را برعهده خواهد گرفت. 

ترامپ که در میان انگلیسی‌ها محبوبیت چندانی ندارد، جمعه گذشته پیش از اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی انگلیس هم از پیروزی جانسون استقبال و ابراز خوشحالی کرده بود.

وی در پیامی توئیتری نوشت: گویی یک پیروزی بزرگ برای بوریس در راه است.

هم زمان با این تحولات سفیر آمریکا در انگلیس از آمادگی واشنگتن برای توسعه روابط تجاری با لندن خبر داد. 

وی با بیان اینکه روابط دو کشور در حال حاضر به صورت غیرقابل باوری قوی است،گفت: پیروزی جانسون در انتخابات پارلمانی این رابطه را فربه‌تر و مهم‌تر می‌کند.

«رابرت وودی جانسون» در گفت‌وگو باشبکه اسکای نیوز افزود، واشنگتن آمادگی دارد، هر زمانی که لندن مایل باشد مذاکرات تجاری را آغاز کند.

جانسون پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی به دنبال سرعت بخشیدن به اجرای برگزیت و تحول در نظام اقتصادی انگلیس است.

ساندی تایمز یکشنبه گذشته گزارش داد که جانسون پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا کابینه پسا برگزیت تشکیل خواهد داد تا روابط این کشور با آمریکا و سایر کشورهای اروپایی تقویت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =