۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83597010
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شروط اتحادیه کار فرانسه برای مکرون در توقف اعتراضات

تهران – ایرنا – دبیر کل اتحادیه کار فرانسه روز دوشنبه ضمن تاکید بر ادامه اعتصاب ها در فرانسه، تاکید کرد اکنون برای توقف اعتصاب ها، توپ در زمین دولت امانوئل مکرون است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "فیلیپ مارتینز" دبیرکل اتحادیه کار فرانسه گفت: ما اعتصاب ها و اعتراض ها را تا زمانی که خواسته هایمان برسیم، ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: توقف اعتصاب ها پیش از آغاز سال جدید میلادی امکان پذیر است اما شرط و شروطی دارد که دولت باید آنها را بپذیرد.

دبیر کل اتحادیه کار فرانسه خاطر نشان کرد: اکنون توپ در زمین دولت است و شرط توقف اعتصاب ها قبل از سال جدید میلادی این است که دولت از برنامه های خود برای اصلاحات بازنشتسگی صرف نظر کند.

مارتینز گفت: در غیر این صورت معترضان و اعتصاب کنندگان درباره آنچه می خواهند پنجشنبه یا جمعه انجام دهند، تصمیم گیری می کنند.

فرانسه امروز (دوشنبه ۲۵ آذر)  وارد دوازدهمین روز نا آرامی و اعتصاب بخش حمل‌ونقل در اعتراض به برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی شد و فضای سیاسی این کشور و بازار اتهام زنی بین دولت و اتحادیه‌ سازمان های حمل‌ونقل ملتهب و داغ است.

 با بسته بودن ایستگاه های مترو یا فعال بودن تعداد اندکی از قطارها، ترافیک ۶۳۰ کیلومتری، پاریس و حومه های آن را در ساعات اولیه صبح امروز بند آورد.

در سراسر فرانسه امروز، از هر سه قطار سریع السیر TGV، فقط یک قطار و از هر چهار قطار منطقه ای، فقط یک دستگاه کار می کرد، هرچند که اکثر شهرها صحنه بی نظمی پایتخت نبود.

اتحادیه‌ها امیدوارند بتوانند اتفاق دسامبر سال ۱۹۹۵، زمانی که یک دولت راستگرا را پس از سه هفته اعتصاب مترو و راه‌آهن قبل از جشن‌های کریسمس وادار به عقب نشینی از اصلاحات حقوق بازنشستگی کردند، تکرار کنند.  ۹۱۰۹

دولت فرانسه اعلام کرد که با وجود اعتراض ها، در تصمیم خود برای عملی کردن اصلاحات یاد شده مصمم است و روند اصلاحات را به تدریج به پیش خواهد برد تا مشکلات زیادی متوجه مردم نشود. وزیر دارایی این کشور گفته است اگر دولت کنونی، امروز این کار را انجام ندهد، فردا کسانی دیگر اقدام به انجام این اصلاحات اما با شدت بیشتری خواهند کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =