۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83597006
۰ نفر

برچسب‌ها

۴ طرح ترافیکی شهرداری گرگان به بهره‌برداری رسید

گرگان - ایرنا - چهار طرح ترافیکی شهرداری گرگان شامل تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج)، بازگشایی بلوار خلیج گرگان و اصلاح هندسی میدان بسیج گرگان با مجموع اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال و با حضور جمعی از مسوولین کشوری و استانی امروز دوشنبه به بهره‌برداری رسید.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در این مراسم گفت: توسعه خدمات زیربنایی ناشی از اجرای پروژه های شهری ضمن فراهم کردن رضایت مندی عمومی، امنیت پایدار کشور را تقویت می کند.

مهدی جمالی نژاد اظهار داشت: تعلق خاطر ساکنان محلات و شهروندان یک شهر به سکونتگاه، ارتباط مستقیم با عملکرد مجموعه مدیران شهری دارد.

وی به عناصر موثر در خلق امنیت در یک جامعه اشاره کرد و افزود : تجهیزات لجستیکی ، ابزار آلات جنگی و دفاعی و افزایش کمی و کیفی پرسنل دخیل در حوزه نظامی و انتظامی پارامترهای موثر در شکل گیری امنیت جوامع هستند، اما همه این موارد تحت الشعاع اعتماد بین مردم و مدیران قرار دارد.

 جمالی نژاد با اشاره به تلاش مدیران شهری در رفع دغدغه و مشکلات مردم سیلزده گلستان و سایر نقاط کشور گفت: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی، همدلی و همراهی مدیران و نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجی سبب شد که روند خروج از گرفتاریهای ناشی از بلایای طبیعی با سرعت انجام شود.

استاندار گلستان هم در این مراسم گفت : از مجموع ۳۳ شهرداری گلستان فقط ۳ شهرداری توان تامین هزینه های جاری، پرداخت حقوق و  انجام محدود پروژه های عمرانی را دارند و مابقی با اتکا به کمک سازمان همیاری شهرداری ها مشغول خدمت رسانی هستند.

هادی حق شناس اظهار داشت: شهرهای گلستان کارهای نیمه کاره و وعده های محقق نشده زیادی دارند که شهرداری ها باید با تلاش بیشتر برای ایجاد منابع درآمدی پایدار و جذب سرمایه‌گذاران این مشکلات را برطرف کنند.

وی همچنین گفت: سازمان همیاری شهرداری های گلستان ۱۰ میلیارد ریال به تیم های والیبال شهرداری های گنبد و بسکتبال شهرداری گرگان کمک کرده تا بخشی از دغدغه های مالی این تیم ها در لیگ برتر مرتفع شود.

استاندار گلستان با اشاره به بودجه عمرانی ۳۰ هزار میلیارد ریالی استان و مجموع بودجه های اجرایی و متفرقه اختصاص یافته به گلستان اظهار داشت: مجموع اعتباراتی که از محل بودجه های استانی و ملی به استان اختصاص می یابد ۱۰ هزار میلیارد ریال است در حالی که اگر تناسب میان تعداد نمایندگان استان و بودجه کل کشور رعایت میشد باید رقمی معادل ۵۰۰ هزار میلیارد ریال به استان تعلق می گرفت.

شهردار گرگان هم در این مراسم با بیان این که این پروژه ها بر اساس طرح جامع حمل و نقل گرگان اجرا شده گفت: احداث تقاطع غیرهمسطح در شورای شهر با مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال مصوب شد اما با توجه به افزایش هزینه ها  اجرای این طرح با ۵۰۰ میلیارد ریال به پایان رسید.

عبدالرضا دادبود اظهار داشت: با اجرای این طرح بار ترافیکی مناطق پیرامون میدان مفتح تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

در حاشیه این مراسم  تعدادی از اهالی روستاهای زنگیان و اوجابن در گفتگو با خبرنگار ایرنا از پیش بینی نشدن مشکلات ناشی از اجرای این طرح برای بیش از ۱۰ هزار نفر از اهالی این روستاها انتقاد کردند.

گرگان مرکز استان گلستان بیش از ۳۵۰هزار نفر جمعیت دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha