پدر شهیدان گوینده به فرزندان شهیدش پیوست

تهران - ایرنا -  مرحوم حاج ابراهیم گوینده پدر بزرگوار شهیدان خلیل و عماد گوینده دارفانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

پیکر پاک این پدر گرانقدر، فردا سه‌شنبه ۲۶ آذرماه از امامزاده حسین (ع) واقع در جوار گلزار مطهر شهدای شهر قزوین تشییع و در مزار والدین شاهد به خاک سپرده خواهد شد.
شهید خلیل گوینده، سال ۱۳۳۴ در بغداد به دنیا آمد.  این شهید بزرگوار سرباز نیروی دریایی عراق بود که در بهار سال ۱۳۵۹ و به سبب اصلیتی ایرانی، توسط رژیم بعث، دستگیر و زندانی شد. پس از مدتی اعلام می‌شود که توسط رژیم عراق اعدام شده و تاکنون اثری از پیکر وی به دست نیامده است.
همچنین برادر این شهید بزرگوار عماد گوینده سال ۱۳۴۴ در شهر قزوین به دنیا آمد.  این شهید بزرگوار از سوی مجلس اعلای عراق در جبهه علیه عراق حضور یافت و دهم شهریور ۱۳۶۵ در حاج‌عمران عراق بر اثر اصابت ترکش به سر شهید شد و مزار او در زادگاهش قرار دارد.

یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد

یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای مشاورین وزرا و دستگاه‌های اجرایی در امور ایثارگران امروز دوشنبه با حضور محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ناصر میرعیسیخانی دبیر کمیسیون ماده ۱۶ در نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت برگزار شد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد در این نشست ضمن تشریح خدمات بنیاد در بخش‌های مددکاری، پذیرش و تسهیلات رفاهی در مورد وضعیت اشتغال ایثارگران گفت: استخدام ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی در قالب ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران انجام می‌پذیرد که بر اساس آن حداقل ۲۵ درصد از مجوزهای استخدامی دستگاه‌های موضوع ماده ۲ قانون یاد شده اختصاص به خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شهید دارد و ۵ درصد از سهمیه استخدامی نیز به سایر ایثارگران مشمول ماده ۲۱ تعلق می‌گیرد.

سیدناصر میرعیسی خانی دبیر کمیسیون ماده ۱۶ نیز در این جلسه با تشریح تاریخچه تشکیل و فعالیت این کمیسیون اظهار کرد: به‌منظور سهولت در دسترسی و طرح شکایت ایثارگران مشمول قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی و ماده ۵۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران از عدم اجرای صحیح قوانین مذکور، نمایندگی‌های این کمیسیون در محل بنیاد استان‌ها اقدام به اخذ و ثبت شکایات آنها از طریق سامانه سجایا کرده و پس از تأیید اولیه از طریق کارشناسان دبیرخانه کمیسیون پرونده به‌ صورت فیزیکی ارسال می‌شود که پس از تأیید نهایی شکایت در کمیسیون بلافاصله پیامک مربوطه برای شاکی از طریق سیستم ارسال می‌شود؛ ثبت شکایت از طریق سیستم سجایا تحول بزرگی در فرآیند مربوط به نحوه ثبت شکایت، رسیدگی و اعلام نتیجه و رأی کمیسیون ماده ۱۶ بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =