ویزیت متخصصان طب سنتی ایرانی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

تهران- ایرنا- دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت، اجرای پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی ایرانی را به سازمان‌های بیمه‌گر پایه ابلاغ کرد.

به گزارش روز دوشنبه وزارت بهداشت، بر اساس این ابلاغ که برای رئیس هیات‌ مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل سازمان خدمات درمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس کمیته امداد امام‌ خمینی (ره) ارسال شده، پوشش بیمه‌ای ویزیت متخصصان طب سنتی ایرانی به مدت یک‌ سال از زمان ابلاغ تعیین شده است که در صورت رعایت شرایط تمام‌ وقتی، به‌ صورت ۲K پرداخت می‌شود.

تداوم پوشش بیمه‌ای متخصصان طب سنتی ایرانی بعد از یک سال، منوط به انجام مطالعه هزینه اثربخشی آن با راهبری دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت و ارسال نتایج برای طی مراحل قانونی به دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت شده است.

محمد رضا شمس اردکانی، مشاور وزیر بهداشت در امور طب سنتی پیش از این درباره پوشش بیمه ای ویزیت متخصصان طب سنتی به خبرنگار سلامت ایرنا گفته بود: پیشنهاد پوشش بیمه ای ویزیت متخصصان طب سنتی به شورای عالی بیمه رفته است و در صورت تصویب در این شورا از سال آینده تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. مصوبه شورای عالی بیمه این است که کارهایی مثل ویزیت در طب سنتی را احصا و به این شورا اعلام کنیم، به همین علت جلسه ای با حضور نماینده معاونت درمان وزارت بهداشت و نماینده شورای عالی بیمه تشکیل شد و به دنبال این هستیم که این مشکل را بر طرف کنیم تا از ابتدای سال ۹۹ ویزیت پزشکان متخصص طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

مدیرکل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بیان کرد: نرخ ویزیت متخصصان طب سنتی و میزان پوشش بیمه ای آن را توسط شورای عالی بیمه مشخص می کند و دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت نقشی در تعیین نرخ ویزیت ندارد. بعد از بررسی کارشناسی در این شورا و ارائه پیشنهاد به دولت تعرفه ویزیت phd های رشته‌های مختلف پزشکی در هیات دولت مشخص می شود و به نظر می رسد نرخ ویزیت متخصصان طب سنتی نزدیک به تعرفه ویزیت متخصصان داخلی است. پزشکانی که تخصص طب سنتی را از دانشگاه های علوم پزشکی اخذ نکرده اند فعلا تحت پوشش این نرخ گذاری و پوشش بیمه ای نیستند، اما باید وضعیت آنها مشخص شود. افرادی که در این حوزه تجربه دارند باید تعیین تکلیف شوند و وزارت بهداشت باید با راهکاری به آنها مجوز فعالیت قانونی بدهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =