۲۵ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۳
کد خبرنگار: 2108
کد خبر: 83596970
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرداری بانه در کنترل ساخت و سازها ضعیف عمل کرده است

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری بانه گفت: شهرداری در زمینه کنترل و نظارت بر ساخت و سازهای غیر مجاز حاشیه شهر از سنوات قبل تاکنون ضعیف عمل کرده و موجب گسترش حاشیه نشینی شده است.

محمد امین زاده عصر دوشنبه در جلسه کارگروه منابع آب با اشاره به احداث ۱۷۸ واحد مسکونی در حریم بستر رودخانه‌های بانه اظهار داشت: افزایش ۴۳۰ هکتار حاشیه شهر به محدوده نشان از ضعف عملکرد و سهل انگاری شهرداری در ادوار گذشته دارد در حالیکه باید روند ساخت و سازهای غیر مجاز متوقف شود.

وی ادامه داد: وجود رودخانه در بسیاری از شهرها فرصتی برای توسعه فضای سبز و ایجاد مناظر زیبا و نماد شهری است اما در بانه افزایش ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه به معضل تبدیل شده همچنین بوی نامطبوع آن در فصل تابستان سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد.

امین زاده با بیان اینکه واگذاری خدمات به ساختمان‌های غیر مجاز باعث افزایش ساخت و سازها می‌شود، اضافه کرد: برخی دستگاه‌های خدمات رسان با وجود داشتن حکم تخریب برخی ساختمان‌ها، انشعاب به آنها واگذار می‌کنند بطوریکه امسال ۷۰۰ انشعاب غیر مجاز گاز به ساخت و سازهای غیر مجاز واگذار شده است.

رییس منابع آب بانه نیز با بیان اینکه واگذاری انشعاب گاز و برق به ساختمان‌های مسکونی واقع در حریم و بستر رودخانه ها همچنان ادامه دارد، گفت: برخی از واحدهای مسکونی در اراضی طبیعی و یا در حریم و بستر رودخانه با تخلف احداث شده اند اما امتیاز گاز، برق و آب به آنها واگذار شده و هیچگونه استعلامی از منابع امور آب گرفته نشده است.

انور کریمی‌کانی افزود: برای تامین آب فضای سبز و دامداری‌ها نباید از آب شرب استفاده شود در غیر این صورت باید انشعاب آب قطع و با معرفی متخلف به اداره منابع آب شهرستان آب مورد نیاز آنها از منابع غیر شرب تامین خواهد شد.

معاون فنی شهرداری بانه نیز گفت: تا زمانی که امتیاز گاز، برق و آب به ساختمان‌های غیر مجاز واگذار شود نمی‌توانیم جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیریم.

ولی احمدی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰ واحد مسکونی در اطراف رودخانه زریزین حکم تخریب دارند، افزود: با توجه به تبعات بعدی نمی‌توانیم این ساخت و سازها را تخریب کنیم برای جلوگیری از این ساخت و سازها باید تمام ادارات با هم هماهنگی و همکاری داشته باشند.

وی اظهار داشت: در صورت ادامه روند ساخت و سازها در شهر بانه به لحاظ شهرسازی فاجعه‌ای جبران ناپذیر در سنوات آینده شکل می‌گیرد.

شهرستان مرزی بانه ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =