دبیر اجرایی جشنواره شعر فجر منصوب شد

تهران - ایرنا - سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی مهدی قزلی را به عنوان دیبر چهاردهیمن جشنواره بین المللی شعر فجر منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان است که پیش‌تر، دبیر اجرایی و عهده‌دار برگزاری پنج دوره گذشته جشنواره شعر فجر شده بود.
این گزارش می‌افزاید، دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر از مهرماه فعالیت خود را با ارسال نامه برای دریافت آثار به ناشران آغاز کرده است و فراخوان عمومی نیز در روزهای آتی منتشر خواهد شد.

بخش ویژه شعر فجر به شاعران جوان رسید
چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش ویژه، به آثار جوانان می‌پردازد.
بنیاد شعر و ادبیات داستانی که از دوره نهم تا کنون از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری این رویداد ادبی تعیین شده است؛ در نظر دارد پیرو آیین‌نامه ابلاغی معاونت یاد شده، در چهاردهمین دوره‌ جشنواره‌ بین‌المللی شعر فجر، بخش ویژه این دوره از جشنواره را به داوری تک‌شعرهای ارسالی جوانان اختصاص دهد.
مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی و دبیر اجرایی این جشنواره در این باره گفت: با هدف توجه به استعدادهای جوان که کمتر فرصت انتشار مجموعه شعر داشته‌اند و همچنین با توجه به آیین‌نامه ابلاغی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره شعر فجر، بخش ویژه‌ای با عنوان «شعر جوان» در این دوره از جشنواره به اشعار شاعران کمتر از ۲۵ سال اختصاص یافت.
بر پایه این خبر، شاعران جوانی که تاریخ تولد آن‌ها از سال ۱۳۷۳ به بعد است می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.
دبیرخانه شعر فجر اعلام کرد، فراخوان و جزییات شرکت در بخش ویژه چهاردهمین جشنواره شعر فجر به زودی منتشر می‌شود.
گفتنی است، جشنواره‌ بین‌المللی شعر فجر با آغاز دوره‌ نهم (سال ۱۳۹۳)، ملاک خود را برای داوری این رویداد ادبی، از داوری تک‌اثر به داوری کتاب‌های منتشر شده در سال پیش تغییر داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =