استاندار فارس: سیاه‌نمایی‌ و نادیده گرفتن دستاوردها، ظلم به دولت است

شیراز-ایرنا-استاندار فارس با برشمردن برخی از اقدامات دولت ظرف ۶ و نیم سال گذشته در این استان، گفت: نادیده گرفتن این دستاوردها و سیاه‌نمایی ظلم به دولت است.

عنایت الله رحیمی، دوشنبه در ادامه دیدار با احزاب و گروه‌های سیاسی در نشست با دبیر و اعضای شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه استان فارس افزود: در سال ۱۳۹۲ یک مجموعه گلستان و گل و بلبل تحویل دولت داده نشد که امروز دیگران آن را طلب می کنند.
وی ادامه داد: با همه مشکلاتی که مردم در سال ۱۳۹۲ با آن مواجه بودند و کشور به سمتی می‌رفت که با تحریم‌ها و تهدیدهای مختلف رو به رو می‌شد، دولت تدبیر و امید سکانداری قوه مجریه را به دست گرفت.

رحیمی بیان کرد: این فرار رو به جلو است و کسانی که دولت را مورد هجمه و تخریب قرار می‌دهند و فقط آن را مسبب مشکلات می‌دانند، در واقع عوام فریبی می کنند.
رحیمی افزود: وقتی یکباره درآمد نفت از اقتصاد کشور حذف می‌شود، طبیعی است که مشکل ایجاد می‌کند.

میزان بیکاری در فارس بیش از سه درصد از کشور کمتر است
استاندار فارس گفت: در سال ۱۳۹۲ میزان بیکاری در کل این استان ۱۶.۹ درصد و در شهرستان خرامه ۳۹.۹ درصد بود اما امروز با وجود همه مشکلاتی که بر کشور تحمیل شده، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در فارس هفت درصد است و این آمار بیش از سه درصد از کشور کمتر است.
وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۲، استان فارس از نظر آمار بیکاری در کشور در رتبه بیست و هفتم یا بیست و نهم قرار داشت اما امروز فارس در جایگاه دوم کشور است و این اقدام با کار، سرمایه‌گذاری و تلاش انجام شده است.

گازرسانی دولت در فارس ۲ برابر دوران گذشته است
رحیمی همچنین اظهار داشت: در حوزه گازرسانی نیز عملکرد شرکت گاز در استان فارس از بدو تاسیس تا سال ۱۳۹۲ با عملکرد سال ۱۳۹۲ تا کنون قابل مقایسه نیست و آمارها بیانگر این است که ۲ برابر گذشته گازرسانی صورت گرفته که این امر رفاه اجتماعی را در پی داشته است.
استاندار فارس ادامه داد: همچنین تعداد صنایعی که از گاز استفاده می‌کنند در این استان به شدت افزایش یافته که این به معنای صرفه جویی اقتصادی و حرکت به سمت اقتصاد سبز است.
وی گفت: در ۶ و نیم سال گذشته نیز در زمینه ساخت اماکن ورزشی در همه حوزه‌ها از جمله چمن ورزشی و سالن‌های سرپوشیده پیشرفت داشتیم.
رحیمی همچنین به بحث مدرسه‌سازی در بخش‌های مختلف استان فارس اشاره و بیان کرد: به عنوان مثال هم اینک ۲۰ مدرسه به طور همزمان در شهرستان کازرون در دست احداث است.

چهار سد احداث شده توسط دولت تدبیر و امید در فارس در آستانه افتتاح
رحیمی اضافه کرد: در حوزه آب و آبرسانی از ابتدای شکل‌گیری کشور در استان فارس تنها ۱۱ سد وجود داشته اما در این ۶ سال و نیم، چهار سد احداث شده که در آستانه افتتاح است.
وی همچنین به تعداد شهرهایی که از آب پایدار استفاده می‌کنند اشاره کرد و افزود: از ابتدای تشکیل شهر شیراز تا کنون، یک خط آبرسانی وجود داشته که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی عملیات آن شروع و پس از انقلاب به اتمام رسید و در حال حاضر فرسوده است.
او ادامه داد: در دولت تدبیر و امید، خطی برای آبرسانی به شهر شیراز به طول ۷۷ کیلومتر از سد درودزن در دستور کار قرار گرفت که ظرف یک ماه آینده افتتاح خواهد شد.

استاندار فارس بیان داشت: تا قبل از فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم، تنها یک تصفیه‌خانه فاضلاب برای ۴۰۰ هزار نفر ایجاد شده بود اما در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید تصفیه خانه شماره ۲ با ۶۰۰ هزار نفر ظرفیت ساخته شده که در یک ماه آینده نیز به بهره‌برداری می رسد.

ورود صنایع مادر به فارس در دولت تدبیر و امید
رحیمی افزود: همچنین در طول حیات استان فارس، یک پتروشیمی و یک پالایشگاه به عنوان صنایع مادر در این استان داشتیم اما هم اینک اصلی‌ترین صنایع مادر در این استان شکل گرفته است.
وی‌ ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی تا برهه‌ای از زمان، در منطقه خاورمیانه در تولید شمش آلومینیوم در جایگاه اول قرار داشتیم اما در دولت تدبیر و امید با احداث کارخانه آلومینیوم جنوب ما مجددا به عنوان نخستین تولیدکننده شمش آلومینیوم در خاورمیانه مطرح شدیم که بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری شده است.
استاندار فارس گفت: این استان تا قبل از دولت تدبیر و امید، از کارخانه فولاد بی بهره بود لیکن امروز مجموعه صنعتی ذوب آهن فولاد پاسارگاد کوار در حوزه گندله سازی، آهن اسفنجی، شمش فولاد و صنایع وابسته در حال فعالیت است و به زودی نیز فاز دوم این مجموعه صنعتی با سرمایه‌گذاری حدود ۲ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
رحیمی بیان داشت: افزون بر این، گنبدهای نمکی که در مجموعه بین فیروزآباد و فراشبند وجود دارد و به مرور زمان به دلیل فرسایش، ایجاد مشکل می‌کرد به عنوان یک ظرفیت دیده شده و از این طریق، نخستین کارخانه تولید کربنات سدیم در استان فارس ایجاد شده است.

جذب سرمایه گذاری خارجی در سال ۹۸ چهار برابر سال گذشته
وی ادامه داد: در زمینه صادرات غیرنفتی نیز یک جهش چشمگیر داشتیم و با انعقاد برجام به دلیل لغو برخی از تحریم‌ها، در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی شاهد جهشی در این عرصه بودیم اما با مشکلاتی که در اجرای مفاد برجام ایجاد شد، افول کردیم لیکن از نو به سمت و سویی رفته‌ایم که از ابتدای سال ۹۸ تا کنون بیش از چهار برابر مدت مشابه سال ۹۷ جذب سرمایه‌گذاری خارجی داشتیم.

استاندار فارس اضافه کرد: در طول عمر استان فارس، یک متر آزاد راه نداشتیم اما امروز بیش از ۲۸۰ کیلومتر آزاد راه در این استان آماده بهره‌برداری است و همه جاده‌های اصلی استان در این دولت به بزرگراه تبدیل شده است.
رحیمی افزود: حداقل در این دولت، سه ایرلاین جدید در استان فارس فعال شده است که از جمله آنها می‌توان به فلای پرشیا که بتازگی راه‌اندازی شد اشاره کرد.

هر هفته یک بوم گردی در فارس راه اندازی می شود
وی با بیان اینکه کارهای اساسی و بزرگی در استان فارس انجام شده است، گفت: در حال حاضر هر هفته یک بوم گردی در این استان افتتاح می‌شود و این در حالی است که تا قبل از دولت تدبیر و امید هیچ بوم گردی در فارس وجود نداشت.
نباید سربازان جنگ اقتصادی را تضعیف کرد
استاندار فارس همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند با جنگ اقتصادی رو به رو هستیم، جنگ مختصاتی دارد و برای دفاع نیازمند آرایشی هستیم.
رحیمی اضافه کرد: در جنگ نظامی، تنها رزمنده مورد هدف دشمن قرار می‌گیرد اما در جنگ اقتصادی تک تک خانواده‌ها مورد هدف قرار می‌گیرند.
استاندار فارس خطاب به کسانی که متوجه شرایط جنگی در حوزه اقتصادی نیستند، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی، کسی سربازان خط مقدم را تضعیف و نقش ستون پنجم را بازی نمی کند، در دفاع نباید تشتت ایجاد شود.
رحیمی افزود: دفاع در این زمینه تولید، اشتغال و ایجاد ثروت، امنیت و آرامش است و مردم ماموریت این کار را به دولت دادند.
وی ادامه داد: کسانی که به عنوان ستون پنجم در این جنگ عمل کرده و دولت را تضعیف می کنند باید بدانند به ضرر ملت کار می‌کنند.
او بیان کرد: شاید روش‌هایی که دولت اجرا می‌کند، بهترین روش نباشد و شاید روش‌های بهتر از آن باشد که بدون تردید ما راهکارهای نخبگان، دانشگاهیان و صاحب‌نظران را می‌پذیریم.
رحیمی افزود: دولت به دنبال آن است که خام فروشی نکند و بتواند ارزش افزوده ایجاد کند و اقتصاد را در برابر تهدیدها مقاوم کند.
رحیمی گفت: برخی همه بخش‌های یک اقدام را نمی‌بینند و تنها اگر عیبی باشد آن را برجسته می‌کنند.

با تخریب دیگران، نمی‌توانید آینده مملکت را تضمین کنید
استاندار فارس همچنین به متهم کردن دولت به فساد اشاره کرد و اظهار داشت: این درست نیست که به گونه‌ای اقدام کنیم که کل نظام جمهوری اسلامی و کارمندان را فاسد بدانیم، این نوع رفتار باعث بی‌اعتمادی و ایجاد فاصله بین مردم و مسوولان می‌شود. 
رحیمی افزود: آیا برای اینکه بتوانیم قدرت را به دست بگیریم باید کل کشتی را غرق کنیم؟ با تخریب دیگران نمی‌توانید آینده مملکت را تضمین کنید، خیلی‌ها در این اشتباه هستند و فکر می‌کنند اگر دولت فعلی را حذف کنند مردم به سمت آنها می‌روند.
وی ادامه داد: همه به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی وظیفه دفاع از نظام و مردم را بر عهده داریم.

اجازه نخواهم داد حقی از موافقان و مخالفان دولت ضایع شود
استاندار فارس همچنین به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری که در دوم اسفندماه ۹۸ برگزار خواهد اشاره کرد و گفت: خیلی‌ها تمایل دارند با ناامید کردن مردم بتوانند پیروزی به دست بیاورند اما باید کوشش کنیم که مردم از طریق صندوق های رای به خواسته‌هایشان برسند.
رحیمی افزود: باید تلاش شود نیروهای متخصص، مومن، دست پاک و معتقد به نظام، مردم و کشور در جایگاه قوه مقننه قرار بگیرند و ما به عنوان برگزار کننده انتخابات می‌کوشیم یک انتخابات قانونمند، سالم و همراه با امنیت برگزار کنیم .
او ادامه داد: باید تلاش کنیم مشارکت مردم، مطلوب و در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و انتخابات باعث شود اعتماد مردم به نظام روز به روز بیشتر شود.
رحیمی افزود: در حدود اختیارم اجازه جا به جایی یک رای را به کسی نمی‌دهم و اجازه نخواهم داد حقی از موافقان و مخالفان دولت ضایع شود و هرچه مردم تصمیم بگیرند برای ما قابل احترام است و از رای آنان صیانت می‌کنیم.

حق اعتراض در همه حوزه‌ها را به مردم بدهیم

استاندار فارس همچنین بیان کرد: برخی در مورد اتفاقات اخیر (آبان ۹۸) به اصل بیست و هفتم قانون اساسی مبنی بر اینکه که مردم حق اعتراض دارند، استناد می‌کنند، این امر واضحی است که مردم حق اعتراض دارند و در قانون هم لحاظ شده و از این رو باید اجازه دهیم که آنها اعتراض خود را بیان کنند.
وی اضافه کرد: اعتراض به طرح مدیریت سوخت، تنها موردی نیست که مردم به آن اعتراض دارند، مردم به برخی دیگر از مسائل نیز اعتراض دارند و باید بتوانند حرفشان را بیان کنند. 

در اصل بیست و هفتم قانون اساسی عنوان شده است: تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها بدون حمل سلاح، به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است.

لزوم اصلاح سیستم اطلاع‌رسانی دولت در ارایه عملکرد به مردم
دبیر حزب اعتدال و توسعه استان فارس نیز در این نشست بیان داشت: حزب اعتدال و توسعه در تمام بخش‌ها و شهرستان‌های این استان دفاتر خود را فعال کرده و از نیروهای وفادار حزبی برخوردار است.
میراعظم هاشمی با اشاره به عملکرد استان فارس در مدیریت بحران افزود: خوشبختانه مدیران ارشد استان در مدیریت بحران‌ها از جمله وقوع سیل فروردین ماه ۹۸ و اعتراض‌های اخیر به افزایش قیمت بنزین خوب عمل کردند.

وقوع سیل در پنجم فروردین ماه ۹۸ در محل دروازه قرآن شیراز موجب جان باختن ۲۱ نفر و مصدوم شدن دهها نفر شد و خسارت های مالی سنگینی نیز به دنبال داشت.

وی گفت: بر این باورم که مردم حق اعتراض و انتقاد دارند اما در اتفاقات آبان ۹۸ برخی به بهانه افزایش قیمت بنزین به دنبال تخریب دولت بودند و اقدامات آنان زمینه را برای فعالیت گروه‌های ضد نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد.
عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: در حال حاضر عده‌ای از تندروها علیه دولت فعالیت می‌کنند و کارکردهای آن را نادیده می‌گیرند و دولت هم باید سیستم اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی خود را اصلاح و اقداماتی قوی‌تری در این زمینه انجام دهد تا عملکرد دولت به خوبی برای مردم تبیین شود.


حجت رضایی مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس هم در این نشست با اشاره به فعالیت احزاب مختلف در استان فارس گفت: حزب اعتدال و توسعه از جمله احزاب سرآمد در استان است که انسجام خوبی در این حزب وجود دارد و هفته گذشته نیز همایش فصلی جنوب کشور این حزب در شیراز برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =